Altcoinlerin sonu: Bitcoin short’ları büyük bir fiyat hareketini tetikleyebilir

Altcoinlerin sonu: Bitcoin short’ları büyük bir fiyat hareketini tetikleyebilir
Altcoinlerin sonu: Bitcoin short’ları büyük bir fiyat hareketini tetikleyebilir

Bitcoin short’ları geçtiğimiz haftalarda önemli ölçüde yükselişe geçti; bu, yatırımcıların baskın kripto para birimindeki güveninde bir düşüş olabileceğini gösteriyor.

Bitcoin short’ları genel hissiyatı yansıtıyor

Kısa vadeli sözleşmelerin Bitcoin fiyatı üzerindeki etkisi konusunda analistlerin görüşleri farklılık gösterdiğinden, short’lar kripto para birimi piyasasında hissiyatın ikna edici bir göstergesi olmaya devam ediyor.

CCN’ye konuşan kripto para birimi teknik analisti ve trader’ı “Hsaka”, short açıklamaların mutlaka pazardaki yatırımcıların duygularını yansıtmayacağını söyledi.

Bitcoin için short bir sorumluluk?

Genel olarak, çoğu piyasada, yatırımcılar kısa vadede olumsuz çağrışımlarla ilişki kurar, çünkü yatırımcıların belirli bir varlık veya pazarın yakın vadede değer kaybedeceği konusundaki öngörülerini gösterir.

Ancak, Bitcoin piyasasında kısa vadeli bir artış genellikle yatırımcıların short bir sıkışıklığı hedeflemesine olanak tanır; burada short sözleşmeler piyasadan sıkılır ve Bitcoin’i daha düşük bir fiyattan elde etmek zorunda kalır, bu da varlığın fiyatını bile zorlar.

Bu nedenle, Hsaka, short açıklamaların trader’lar tarafından anlatılarını desteklemek için sıklıkla kullanıldığını ve bunun bir göstergesi olarak pazarın gelecekteki eğilimini göstermediğini söyledi. Short sözleşmelerdeki artış, Bitcoin’in kısa vadeli performansındaki belirsizliğin artmasından kaynaklanmış olabilir.

BTC’nin uzun bir istikrar dönemi yaşadığı önceki durumlarda, fiyatlarda büyük bir düşüş kaydetti. Örneğin, Kasım ayında, 6.000 dolar bölgesindeki aylarca süren istikrarın ardından BTC, hızla en düşük seviyesi olan 3.122 dolara ulaştı.

Bitcoin pazarın güncel peyzajı

Tokenler ve alternatif kripto para birimleri son haftalarda rekor seviyede günlük artışlar kaydetti, hem Bitcoin hem de ABD dolarına karşı yüzde 40 ila 70 aralığındaki XEC RLC ve Zcoingibi kripto paralar kazançlar elde etti.

Baskın kripto para birimi olarak Bitcoin, kripto para piyasasının makro peyzajını temsil ediyor ve bir kripto para analisti MBA’e göre, BTC 4.000 doların üzerindeki ana direnç seviyelerini test etmeyi başaramazsa alternatif kripto para birimleri hızla değer kaybedebilir.

Bitcoin, ivmeyi yeniden kazanmayı ve büyük ters hareketler başlatmayı başarırsa, analist alternatif kripto para birimlerinin hızlı fiyat hareketlerinin devam edeceğini şu şekilde söyledi:

Günümüzde alternatif kripto para birimleri konusunda çok fazla yükseliş yaşıyor, aylarca süren düşen kama paternlerini kırıyorlardı. Fakat, Bitcoin’in yıl + long direnç trend çizgisiyle karşılaştığında ne yaptığını dikkatle izliyorum. Eğer ayrılırsak, gerçek alt mevsim başlar. Başaramazsa, altcoin kripto para partisi sona erer.

Ccn

En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler, tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapıyor olduğunuz yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım, nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Siz Ne Düşünüyorsunuz?


Binance