in ,

Altcoin’e hücum: Dogecoin ve Shiba Inu ikinci çeyrekte yüzde 54 artış sağladı

Altcoin’e hücum: Dogecoin ve Shiba Inu ikinci çeyrekte %54 artış sağladı
Altcoin’e hücum: Dogecoin ve Shiba Inu ikinci çeyrekte %54 artış sağladı

Kripto Para Haber – Dogecoin ve Shiba Inu coin gibi altcoinlerin popülaritesi, ikinci çeyrekte kripto paranın %54’lük bir artış görmesiyle tırmanışa geçti.

Altcoinlere yatırım yapan kullanıcı sayısında Nisan ayının sonundaki 132 milyon kullanıcıya kıyasla Haziran sonunda 221 milyon kullanıcıya ulaştı.


Volatilite altcoinler için büyük avantaj

Altcoinler, Bitcoin ve Ether gibi daha eski ve daha yerleşik dijital varlıklara kıyasla daha yüksek volatilite nedeniyle büyük getiri potansiyeli sayesinde son aylarda popülaritesini fazlasıyla artırdı.

Şu anda sekizinci en büyük dijital varlık olan Dogecoin, bu yıl yüzde 4.175’lik bir artışla, Bitcoin’in yüzde 35’lik kazancını ve Ether’in yüzde 208’lik yükselişini geride bıraktı.

Ağustos 2020’de kurulan yeni bir kripto para olan Shiba Inu, 10 Mayıs’ta Dogecoin’e karşı en yüksek değerine ulaşmasına rağmen yatay işlem görüyor.

Sembol olarak bir Shiba Inu köpeği taşıyan her iki kripto para da daha geniş kripto kitlelerinden onay almayı başardı.

Dogecoin artık ABD’deki en büyük kripto para borsası olan Coinbase üzerinden alınıp satılabilirken, Shiba Inu Binance’in sahibi olduğu Hindistan’ın en büyük kripto para borsası WazirX’te listelendi.

Verilere göre, küresel kripto para kullanıcı tabanını 100 milyondan 200 milyona iki katına çıkarmak sadece dört ay alırken, 100 milyon kilometre taşına ulaşılması yıllar almıştı.

Özellikle 2021’in ikinci yarısında, Tesla gibi ağır topların Bitcoin’i bir ödeme şekli olarak kabul etmesinden, MicroStrategy’nin devam eden yatırımına kadar bir dizi olayın bir araya gelmesiyle kripto paraların benimsenmesinde bir hızlanma görüldü. El Salvador, bu yılın başlarında Bitcoin’i yasal olarak kabul eden dünyadaki ilk ülke olarak tarihe geçmişti.

businessinsider


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son haftanın gözde altcoin'i yükselmeye devam edecek mi? Detaylı anlatım

Cardano’nun cüzdanı Yoroi, dApps entegrasyonu için connector piyasaya sürdü

Bitcoin uzun süren suskunluğunu bozdu, Santiment'ten önemli uyarı geldi!

Bitcoin uzun süren suskunluğunu bozdu, Santiment’ten önemli uyarı geldi!