in ,

Almanya’nın en büyük ikinci borsası Bitcoin ETP listeledi!

Almanya’nın en büyük ikinci borsası Bitcoin ETP listeledi!
Almanya’nın en büyük ikinci borsası Bitcoin ETP listeledi!

Almanya’nın en büyük ikinci borsası Börse Stuttgart, yatırımcıların Bitcoin satmasını sağlayan yeni bir finansal aracın piyasaya sürüldüğünü duyurdu.

Daha önce Amun olarak bilinen kripto para birimi fon yöneticisi 21Shares, bugün yayımlanan bir basın açıklamasında Börse Stuttgart’ta bir Bitcoin ETP listelemeye başladıklarını açıkladı.

Bitcoin ETP, geniş bir kitleye ulaşabilir

Finansal ürün, yatırımcıların amiral gemisi kripto para biriminin yüksek volatilitesinden güvenli bir şekilde yararlanmasına olanak tanıyan dayanak varlık ile tamamen korunuyor.

İzleyici ürününün değeri, dayanak varlık BTC‘nin ters performansını temsil eder. Bitcoin fiyatı düştüğünde, ETP buna göre artar.

Bitcoin ETP, Alman menkul kıymet tanımlama kodu WKN: A2781V ile listelendi ve Zürih’teki SIX Borsası’nda işlem görmeye hazır.

Börse Stuttgart’taki son listeleme, firma geçen yıl 68,5 milyar avro işlem hacmi bildirdiğinden, muhtemelen çok daha geniş bir kitleye ulaşacak.

“Kripto para ürünlerini destekliyoruz.”

21Shares CEO’su Hany Rashwan, ETP’nin müşterilerin bu tür ürünlere yönelik artan talebini karşılamayı amaçladığını açıkladı. Rashwan şunları söyledi:

“Almanya’daki yatırımcılar önceki kripto teklifleri için güçlü bir destek gösterdi. Kripto ürünlerini ihraç eden biri olarak, yatırımcılarımızın taleplerini dikkatle dinlememiz ve kripto para birimlerine iştahı olan yatırımcı topluluğunu destekleyerek cevap vermemiz önemlidir. ”

21Shares Genel Müdürü Laurent Kssis, İsveç Mali Denetleme Kurumu’nun PD3 İzahname düzenlemesini onayladığını da açıkladı. Firma artık çeşitli kripto ETP’lerini Avrupa Birliği’ndeki perakende yatırımcılara pazarlayabilecek.

Bu, geleneksel yatırımcılar ve kripto topluluğu için önemli bir kilometre taşı. SBTC, Almanya’daki ve Avrupa’nın geri kalanındaki perakende ve kurumsal müşteriler için etkili bir şekilde kullanılabilir.

Kurumsal sınıf finansal araçların piyasaya sürülmesi, hem perakende hem de kurumsal yatırımcıların kripto para piyasasına yönelme oranlarını artıracaktır.

cryptobriefing

Ünlü borsa yöneticisinden çarpıcı Bitcoin tahmini


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Buraya tıklayarak Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açabilirsiniz!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
Bitcoin’in 2020’de tüm zamanlar rekorunu kırma ihtimali yüzde kaç?

Ünlü borsa yöneticisinden çarpıcı Bitcoin tahmini

Ripple, Koreli kripto para platformuyla kurduğu iş birliğini genişletiyor

Ripple’dan borsa atağı: XRP milyonlarca yeni yatırımcıya ulaşacak