in

Almanya’da yeni bir Ethereum ETF listelendi

Ünlü analist Ethereum hakkında düşüncelerini açıkladı
Ünlü analist Ethereum hakkında düşüncelerini açıkladı
  • WisdomTree, SEC’in onayını beklerken Almanya’da desteklenen Ethereum ETP’yi listeliyor.
  • Lansman, ETC Group ve 21Shares’ın Almanya’da Ethereum destekli ETP’yi listelemesinden bir ay sonra geliyor.
  • WisdomTree, yenilikçi dijital varlık çözümleri sunmanın önemli bir kilometre taşına ulaştığını söylüyor.

Varlık yöneticisi WisdonTree, Ethereum borsasında işlem gören ürünlerin (ETP) İsviçre ve Almanya borsalarında listelendiğini duyurdu.

Yeni ETP, “ETHW” kısaltması ile yatırım yapılacak ve Ethereum’un (ETH) spot fiyatını izleyecektir. WisdomTree’ye göre fiziksel olarak desteklenen ETP’nin de harcama oranı % 0,95. Bu, ETC Group ve 21Shares’ın Almanya’da Ethereum destekli ETP’yi listelemesinden ancak bir ay sonra geliyor.


WisdomTree geçen ay Bitcoin (BTC) ETP’yi listeledi

WisdomTree, ilk olarak geçen ay Frankfurt’ta Bitcoin (BTC) ETP’yi listeledi ve bunu Ethereum ETP’nin listelenmesiyle takip ediyor.

Yakın zamanda listelenen Bitcoin ETP gibi, Ethereum ETP de özel anahtarlarına sahip olmayı veya doğrudan kripto tutmayı düşünmeyen yatırımcılara Ethereum maruziyeti sunacak.

Bazı yatırımcılar kripto varlıklarına daha fazla açıkta tutmayı severler, ancak bu tür varlıkları tutma riski onları bu isteklerinden geri çekiyor. Ancak ETH ETP’nin piyasaya sürülmesi, bu tür yatırımcıların dikkatini çekmeyi amaçlıyor.

WisdonTree, ABD’de bir Bitcoin ETP’si listelemek için başvuruda bulundu, ancak Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) başvuruyu hala gözden geçiriyor. Şirkete bir lisans verilip verilmeyeceği bilinmiyor, ancak İsviçre ve Almanya’daki lansmanı kullanıcılar için çok heyecan verici olacak.

Avrupa’da fiziksel olarak desteklenen en düşük ETH

WisdomTree’nin merkezi New York’tadır ve borsada satılan ürünlere sponsorluk yapmaktadır. Şirketin yönetim altındaki varlıkları (AUM) yaklaşık 73 milyar dolardır.

Şirket, niyetinin insanlara ETH fiyatına maruz kalmaları için uygun maliyetli, basit ve güvenli bir yol sunmak olduğunu söyledi.

WisdomTree Europe Ltd Sermaye Piyasaları ve Dijital Varlıklar Başkanı Jason Guthrie, ETH ETP lansmanı hakkında yorum yaptı.

WisdomTree’nin şu anda Avrupa’da fiziksel olarak desteklenen en düşük Bitcoin ve Ether ETP’lerini sağladığını savundu.

Guthrie, şirketin “kurumsal yatırımcılar için yenilikçi dijital varlık çözümleri sunma” taahhüdünü gösteren “önemli bir kilometre taşını” geçtiğini belirtti.

invezz


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bloomberg bombayı patlattı: Bitcoin ETF mi geliyor? İşte detaylar

CME Group, Mikro Bitcoin vadeli işlemlerini başlattı

Dijital Dolar Projesi, ABD CBDC için pilot projeleri hazırlıyor

Dijital dolar projesi, ABD CBDC için pilot projeleri hazırlıyor