in , ,

Almanya, Blockchain tabanlı dijital sertifika uygulaması başlatıyor

Almanya, Blockchain tabanlı dijital sertifika uygulaması başlatıyor
Almanya, Blockchain tabanlı dijital sertifika uygulaması başlatıyor

Kripto Para Haber – Almanya, yeni mezunlar için yeni bir sistem olan dijital sertifikaları Berlin’de test edilmeye başladı.

Bu yeni sistem, Kuzey Ren-Vestfalya eyaleti ve Berlin’de kullanıma sunulacak. İlk hedef lise mezunlara dijital sertifikaları Haziran ayı sonuna kadar ağıtmak.


Proje lideri Eric Stange, “Dijital sürüm basit, sahteciliğe karşı dayanıklı ve veri koruma yönetmeliklerine uygun” diyerek dijital sertifikalara olan ilgi ile umut verici geri bildirimler aldığını kabul ediyor.

Öğrenciler artık çevrim içi hizmeti daha düzenli olarak kullandıkları için, kağıt sertifika kullanımı daha pratik hale geldi. Sorunlardan birinin kağıt sertifikaların taranması olduğu vurgulandı. Diğer sorunlar arasında kağıt belgeleri manipüle etme veya taklit etme potansiyeli yer alıyor.

Federal Çevrim içi Erişim Yasası (OZG), 2022’nin sonuna kadar tüm vatandaşlar için dijital seçeneği olan sertifika uygulaması planlıyor. Şu anda, sistem tüm ülkeye uygulanmadan önce üç federal eyalette test edilecek.

Stange, dijital sertifika uygulamalarının kağıt belgeleri tamamen yok etmeyeceğini söyledi. Öğrencilerin mezuniyetlerindeki törende kağıt sertifikaları alabileceklerini sözlerine ekledi.

Stange, üniversitelere veya kontrol edecek şirketlere gönderilen sertifikların kopyalarının onaylanması gerektiği zaman dijital sertifikaların öğrencilere avantajlar sunacağına inanıyor.

Dijital sertifikalar, doğrulama sürecinin önemli ölçüde kolaylık sağlayacak. Kağıt kopyalar dijital bir kopya ile birlikte geliyor. Blockchain’de tutulacak olan dijital kopya, bir hash değeri içerecek ve bu nedenle üniversitelere ve şirketlere özgünlüğünü kanıtlayacak.

Şu anda Almanya da Köln-Aachen bölgesinde yüzden fazla okula teste katılmaları teklif edildi. Okullar, yönetim sistemine entegre olacak yazılımlar kullanacak. Okullar daha sonra bir “kriptografik sayı zinciri” kullanarak öğrencilerin sertifikalarını doğrulayabilecek ve güvenliğini sağlayabilecek.

beincrypto


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


çorum escort bayan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dijitale karşı fiziksel: Bitcoin, altına karşı eski ATH'yi yeniden test ediyor

Üst düzey trader bu tarihten önce Bitcoin ve Ethereum’da büyük ralli bekliyor!

Kripto para hacmi gün geçtikçe artan Malta, küresel yetkilileri endişelendirdi

Kripto para hacmi gün geçtikçe artan Malta, küresel yetkilileri endişelendirdi