in

Alman yetkililerden dev adım geldi – işte ayrıntılar

Alman yetkililerden dev adım geldi – işte ayrıntılar
Alman yetkililerden dev adım geldi – işte ayrıntılar

Kripto Para Haber – Alman yetkililer, Avrupa’nın en büyük karanlık ağ uyuşturucu pazarı olan DarkMarket’i kapattı. Europol’e göre, operasyon uluslararası düzeyde koordine edilmiş bir soruşturmaydı.

Ne oldu?

Darknet operasyonu Almanya, Avustralya, Danimarka, Moldova, Birleşik Krallık ve Amerika Birleşik Devletleri’nden kolluk kuvvetlerini içeriyordu ve Europol tarafından desteklendi.


DarkMarket’in, kullanıcıların uyuşturucu, sahte para, çalınan kredi ve banka kartı bilgileri ve bilgisayar kötü amaçlı yazılımları dahil olmak üzere çeşitli yasadışı öğelerin ticaretine izin verdiği iddia edildi. Pazarda, 2.400’den fazla aktif satıcıyla 500.000’in biraz altında düzenli kullanıcı vardı.

Kullanıcılar ve satıcıların, 320.000’den fazla işlem gerçekleştirerek, kripto para kullanarak yasadışı ürünleri alıp sattığı iddia ediliyor. Ödemeye 4.650’den fazla bitcoin ve 12.800 monero dahil. Şu anki değerlemelerde, bu rakam 170 milyon doları aşıyor.

Darknet operasyonu

Operasyonu Alman Federal Savcılığının bir parçasını oluşturan bir siber suç birimi yönetti. Oldenburg’un yerel kolluk kuvvetleri, sitenin sözde beyni olan bir Avustralya vatandaşını tutukladı.

Departman memurları da sitenin Moldova ve Ukrayna’daki 20’den fazla sunucunun yerini tespit etti, kapadı ve el koydu.

Europol, operasyonu siber suçun bu yeni boyutuyla mücadelede sınır ötesi soruşturmaları koordine etmek için bir zafer olarak iddia etti. Odak noktalarından biri, yasa dışı satıcıların suçlarını kolaylaştırmak için kripto para birimi gibi yeni teknolojileri nasıl kullandıklarını anlamaktı.

İyimser bir gelecek

Kripto para birimi endüstrisi olgunlaştıkça, topluluktaki bazıları kolluk kuvvetlerinin katılımını endüstri için olumlu görüyor.

Mevcut boğa koşusunu ateşleyen büyük kurumsal yatırımları çekmeye devam etmek için, bitcoin’in darknet aktivitesiyle herhangi bir ilişkiden sıyrılmaya devam etmesi gerektiğine dair bir tartışma var.

Bu adım aynı zamanda, dünya çapındaki kanun koyucuların, yalnızca suç faaliyetlerini azaltmak için değil, aynı zamanda hem düzenli kullanıcıları hem de yatırımcıları koruyan yasal bir çerçeve sağlamak için sektörü düzenlemeye çalıştığı için geliyor.

beincrypto


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son günlerin sükse yapan Altcoin’inde yükseliş devam edecek mi?

Son günlerin sükse yapan Altcoin’inde yükseliş devam edecek mi?

Ripple, XRP Ledger’i merkez bankalarına getirmek için baskı yaptığını açıkladı

Ripple, XRP Ledger’i merkez bankalarına getirmek için baskı yaptığını açıkladı