in , , , ,

ADA fiyat analizi: Cardano (ADA) yükseliş trendine mi geçiyor?

Son haftanın gözde altcoin'i yükselmeye devam edecek mi? Detaylı anlatım
Son haftanın gözde altcoin'i yükselmeye devam edecek mi? Detaylı anlatım

Kripto Para Haber – Cardano’nun (ADA) değeri ana desteğine göre yaklaşık olarak %25 oranında bir düşüş yaşadığı için geçtiğimiz son birkaç haftayı oldukça zor geçirdi. Bitcoin 31.000 Amerikan Doları olan destek seviyesine düştü. Bunun bir sonucu olarak kripto para piyasasının çoğunluğunda da düşüş gözlemlendi.

Dolayısıyla Cardano’da yaşanan fiyat hareketleri olağandışı olarak değerlendirilmedi. Ayılar kontrolü ellerinde tutmaya devam ettikleri için fiyat yaklaşık olarak 3 ay düşüş trendinde kaldı. Bununla birlikte, süreçte bir trend değişikliği olabileceğine dair bazı işaretler var.


Cardano, son 3 aydır düşen bir kama şekli oluşturuyor. Bu formasyon da Bitcoin’de görülene benzerdir ve genellikle bir yükseliş formasyonudur. Kısa vadede, boğaların canlanma şansı elde etmesi için 1.20-1.27 Amerikan Doları arasında bulunan ana direnç bölgesini kırması ve elinde tutması gerekiyor.

Eğer Cardano bu işareti kırmayı ve tutunmayı başarırsa, fiyatın yükselen kama modelinden çıktığını söyleyebiliriz. Bu muhtemelen 1.34 Amerikan Doları seviyesinde büyük bir dirence neden olacak.

Cardano fiyat analizi: 1 günlük canlı grafik

Cardano kısa vadede yükselişe geçerse, 30 günlük MA ile mücadele etmesi gerekecek. Bu MA, haziran ayının başından beri fiyatı düzenleyen unsur oldu. Boğalar başarılı olamazlarsa, fiyat muhtemelen 1.20-1.27 Amerikan Doları olan ana bölgesine geri dönecek. Eğer bu da başarısız olursa, ADA’nın sırasıyla 1.20$, 1.14$ ve 1.09$ desteğine geri dönmesi beklenebilir.

RSI’ya bakıldığında, gücün aylardır temelde düz olduğu görülebilir. Bu da doğrulanmış bir trend değişikliğine sahip olmak için her iki tarafta da güçlü bir kırılmaya ihtiyaç duyan ve azalan kanal benzeri bir yapı yarattı. Stokastik RSI, başka bir yükseliş baskısı için zemin hazırlamış olabilecek bir sıfırlamanın gerçekleşeceğinin bir işareti olan aşırı satım bölgesinde takılıyor.

coingape


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bitcoin madenciliği eskiye göre artık %5 daha hızlı

Jack Dorsey’nin Bitcoin'i DeFi sektörüne taşıyacak müthiş planı

Jack Dorsey’nin Bitcoin’i DeFi sektörüne taşıyacak müthiş planı