in

ABD’den peş peşe gelen açıklamalar Bitcoin için yükseliş dönemini başlatabilir mi?

ABD’den peş peşe gelen açıklamalar Bitcoin için yükseliş dönemini başlatabilir mi?
ABD’den peş peşe gelen açıklamalar Bitcoin için yükseliş dönemini başlatabilir mi?

Dow Jones Sanayi Endeksi (DJIA) salı günü %11,37’lik kazançla sona erdi. ABD hisse senetleri, hükümet ve hazine 2 trilyon dolarlık mali teşvik planının teyidiyle canlandı. Fed ayrıca 4 trilyon dolar likidite vadederken, Bitcoin için bir yükseliş dönemine giriliyor olabilir mi?

Küresel ekonomi on yılı aşkın bir süredir ilk kez bu kadar büyük bir tehditle karşı karşıya. Politikacılar koronavirüsün ekonomi üzerindeki olumsuz etkilerine çözüm bulmak için bir araya geliyorlar.

Son on yılda Fed, finansal kuruluşlara hazine bonolarına karşı düşük maliyetli likidite vererek piyasaların gelişmesine yardımcı oldu.

Bitcoin altından ayrıştı, hisse senetleriyle benzerlik göstermeye başladı

Senato azınlık lideri Chuck Schumer’e göre en az 1,6 trilyon dolar değerinde bir mali teşvik anlaşması neredeyse doğrulandı. Bu paketle hükümet, yaklaşmakta olan işsizlik krizi sebebiyle Amerikan halkına yardım etmeyi amaçlıyor. Amerikan hisse senetleri bu habere şaşırtıcı bir yanıt verdi ve 1933’ten bu yana en yüksek günlük kazancını kaydetti.

Bitcoin’in bir süredir altınla korelasyonu geniş çapta ilgi görüyordu. Ancak bunun yerini son iki haftadaki ABD hisse senetleriyle olan korelasyonu aldı.

İki varlık sınıfı arasında böylesine yüksek bir korelasyonla, özkaynaklara ilişkin iyileştirilmiş bir görünüm, kripto para varlıkları için gelişmiş duyarlılığa neden olabilir.

Kripto para analistleri, son nicel hareketliliğin Bitcoin üzerindeki etkilerini tartışıyorlar. Bazıları düşük maliyetli para tutan finans kurumlarının Bitcoin’e dönebileceğini düşünüyor.

Ancak yine de kurumlar favori hisse senetlerinden vazgeçip henüz BTC’ye bakmıyor Ayrıca küresel ekonomi bir durgunluğa girerse yatırımcıların ekstra varlıklarla bile kısa vadede risk varlıklarına sermaye tahsis etmesi olası değil.

Bununla birlikte koronavirüs, ABD’de giderek kötüleşiyor gibi görünüyor. Bu da öngörülebilir gelecek için risk varlıkları adına aşağı yönlü bir tablo çiziyor.

Sonuç olarak ekonomideki ekstra paranın büyük bir kısmı eş zamanlı olarak risk varlıklarına aktarılacak. Bitcoin meraklıları BTC’nin daha geniş ekonomiye bağlı kalmasını umut edebilir. Hangi anlatının geçerli olacağını ise zaman gösterecek.

cryptobriefing

ABD’nin rekor teşvik paketi sonrası Binance CEO’sundan Bitcoin tahmini


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Buraya tıklayarak Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açabilirsiniz!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
Hindistan’da sokağa çıkma yasağı: Kripto para piyasaları nasıl etkilenecek?

Hindistan’da sokağa çıkma yasağı: Kripto para piyasaları nasıl etkilenecek?

Koronavirüs ilacı haberleri ışığında Bitcoin ve küresel piyasalar yeşillendi

Binance koronavirüs sebebiyle bağış kampanyası başlattı