in ,

ABD’de kriptoyu onaylayan ilk şehir hangisi? İşte detaylar!

ABD'de kriptoyu onaylayan ilk şehir hangisi? İşte detaylar!
ABD'de kriptoyu onaylayan ilk şehir hangisi? İşte detaylar!

Kripto Para Haber – ABD’nin Miami şehri, yerel bir kripto para birimini onaylayan ilk şehir oldu. Oluşturulacak olan token, Bitcoin’in en küçük birimi “SAT”ı temel alacak ve Miami Coin olarak adlandırılacak.

Miami Şehir Komisyonu, Miami Coin’e 4.3 milyon dolara kadar erişimi onayladı. Bu token, Bitcoin madencilik aparatı kullanılarak çıkarılabilir ve çıkarılan her token için belediye başkanı şehri iyileştirmek için kullanılabilecek fonlara erişim sağlayacağı duyuruldu.


Bilinen bir Bitcoin savunucusu olan ve Miami’yi ABD’nin kripto merkezi yapmaktan bahseden Miami Belediye Başkanı Francis Suarez, haberi Twitter üzerinden şu şekilde duyurdu:

https://twitter.com/FrancisSuarez/status/1437586010943246336?

Miami Coin, türünün ilk örneği ve tamamen topluluk odaklı olduğunu iddia ediyor. Bu kripto para, kullanım durumlarını kısa süre içinde Miami’nin ötesine genişletmeyi planlıyor.

Şu anda, toplam 35 madenci, her 10 dakikada bir yaklaşık 2.500$ değerinde şehir tokeninin üretilmesine yol açan Miami Coin’i aktif olarak üretiyor. Üretilen değer, doğrudan şehre ait bir dijital cüzdana ve şimdiye kadar 4,3 milyon dolarlık yerel şehir tokenine aktarılıyor.

MiamiCoin, yeni Bir şehir parası trendine öncülük edecek mi?

Miami yetkilileri, uzun süredir kripto merkezli düzenlemeleri savunuyor ve hatta Miami  vatandaşlarının vergilerini ödemelerine ve en iyi kripto para biriminde maaş almalarına izin vermek için lobi oluşturdu. El Salvador, Bitcoin’i yasal bir ihale olarak onaylayan ilk ilçe olarak zaten liderliği ele geçirdi ancak Miami şehrinin içerisinde yaşayan insanların yaşam kalitesini iyileştirmek için kullanmak üzere yerel tokeni piyasaya süren yeni bir şehir trendi başlatabilir.

Biden liderliğindeki ABD yönetimi, kripto ekosistemini yerleşik kripto firmalarının göçünü bile tehdit eden sıkı düzenlemeler altına sokma konusunda kararlı görünse de, muhalefetteki birçok politikacı katı hükümet politikaları nedeniyle kripto fırsatını kaçırmak istemiyor.

Miami, yerel token projesini Ağustos ayında başlattı ancak tokenin resmi bir ortaklığı olmadığını da belirtmek önemlidir.

coingape


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bitcoin tarihindeki 8. “Golden Cross” gerçekleşiyor

Bitcoin tarihindeki 8. “Golden Cross” gerçekleşiyor; Ne anlama geliyor? BTC için bir alım fırsatı mı?

ABD Senatörü Pat Toomey: "SEC kriptolarla ilgili net yönerge belirlemeli"

ABD Senatörü Pat Toomey: “SEC kriptolarla ilgili net yönerge belirlemeli”