in

ABD’de federal kurumlar Blockchain kullanmaya başladı

ABD’de federal kurumlar Blockchain kullanmaya başladı
ABD’de federal kurumlar Blockchain kullanmaya başladı

Federal kurumlar, şeffaflığı, verimliliği, güvenliği ve esnekliği için son dönemde Blockchain teknolojisine yöneldi. FedTech dergisine göre, ABD Gıda ve İlaç Dairesi ve Hazine Bakanlığı gibi birkaç federal kurum blok zinciri kullanmaya başladı.


FDA, 2017’den beri Blockchain araştırmaları yapıyor

ABD Gıda ve İlaç İdaresi yetkilileri, 2017’de yeniden yayılmaya başlayan H1N1 domuz gribi virüsüyle ilgili verileri takip etmelerine yardımcı olacak etkili bir yola ihtiyaç duyuyordu. Beklendiği gibi FDA yetkilileri Blockchain teknolojisini benimsemekten daha etkili bir yol bulamadı.

FDA’nın İlaç Değerlendirme ve Araştırma Merkezi’nde veri madenciliği ve bilişim değerlendirme ve araştırma müdür yardımcısı Henry Francis, birçok kaynaktan şifrelenmiş verileri gerçek zamanlı olarak otomatik olarak elde etmelerini sağlayan blok zinciri tabanlı bir uygulama geliştirdiklerini duyurdu.

Francis, Gerçek Zamanlı Taşınabilir Etkileşimli Cihazlar Uygulaması (RAPID) programının federal hükümette Blockchain’in ilk tam gelişmiş uygulamalarından biri olduğunu ve teknolojiye olan ilginin arttığını açıkladı.

Hazine Bakanlığı da blok zincirine geçti

Hazine Bakanlığı Finansal İnovasyon ve Dönüşüm Ofisi veya FIT de blok zincirine dönen kurumlar arasında başı çekiyor. Teknoloji ilk olarak mobil cihazları takip etmek, ikinci olarak ise yazılım lisansları yönetimi için kullanılmaya başlandı. FIT ayrıca, Ulusal Bilim Vakfı ile iş birliği içinde Blockchain kullanımının hibe ödeme süreçlerini iyileştirip iyileştiremeyeceğini de test etti.

FIT proje direktörü Craig Fischer, blok zinciri denemelerinin umut vadettiğini ancak FIT’in daha etkili bir şekilde yönetmek ve en iyi kullanım durumlarıyla eşleştirmek için teknoloji hakkında daha fazla bilgi edinmesi gerektiğini belirtti.

Ülkede sağlık ve gıda hizmetleri, Blockchain teknolojisine emanet

Sağlık ve İnsan Hizmetleri Bakanlığı (HHS) ayrıca toplu satın alma gücünü artırmak, raporlama yükünü azaltmak, endüstri ortakları için maliyetleri düşürmek ve satıcı işlemleri için kayıt tutmayı iyileştirmek için dağıtılık defter teknolojisini de kullanıyor.

FDA ayrıca, ülkenin geniş ve merkezi olmayan gıda sisteminde gıda güvenliğine yönelik tehditleri izlemek, yönetmek ve farmasötik tedarik zincirinde şeffaflığı artırmak için Blockchain’i nasıl kullanabileceğini araştırıyor.

ABD Tarım Bakanlığı (USDA) ise sığır eti tedarik zincirini izleyen Blockchain şirketi BeefChain’i halihazırda lisanslamış durumda.

Bu arada Rusya da eylül ayında düzenlenecek seçimler için blok zinciri teknolojisini deniyor. Detayları buradaki haberimizden öğrenebilirsiniz.

cointelegraph


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

30 Ağustos Bitcoin fiyat analizi: Destek ve direnç noktaları, beklenen yön ve çok daha fazlası

30 Ağustos Bitcoin fiyat analizi: Destek ve direnç noktaları, beklenen yön ve çok daha fazlası

20 Eylül kripto para piyasası görünümü: Bitcoin yine ret yedi, altcoinler istikrarlı...

Kripto para dünyasında bu hafta neler oldu? Haftalık görünüm