in ,

ABD Tüketici Mali Koruma Bürosu, son düzenleme teklifinde Ripple ve XRP’den bahsetti

ABD Tüketici Mali Koruma Bürosu, para transferleri üzerine oluşturulan son yasa teklifinde Ripple, XRP ve sanal para birimlerinin büyümesine atıfta bulundu.

Kurum, gelişen sınır ötesi ödeme teknolojisine yanıt olarak Elektronik Fon Transfer Yasası’nda (EFTA) birkaç değişiklik yapmayı düşünüyor.

  • Değişiklikler, işletmelerin kendilerini havale transferi sağlayıcısı olarak tanımlamak zorunda kalmadan gönderebilecekleri havale sayısını 100 ila 500 arasında sınırlayacak.
  • Büro ayrıca, sigortalı kurumların belirli bir ülkeye havale transferleri üzerindeki döviz kurlarını bir önceki yıl bu ülkeye 1000’den az transfer yaptıkları sürece ücret belirlemelerine de izin vermeyi amaçlıyor.
  • Şirketler, önceki takvim yılında söz konusu ülkeye 500’den az transfer gerçekleştirmişlerse üçüncü taraf ücretlerini de belirleyebilecekler.

Kurum, sınır ötesi ödemelerin evrimini, önerilen değişikliklerin ana nedeni olarak vurguluyor. Fintech şirketleri para taşımak için yeni, daha hızlı ve daha verimli yollar yaratırken, sektördeki önemli değişikliklerin” devam ettiği belirtiliyor.

Rapor, önde gelen finansal mesajlaşma ağı SWIFT, San Francisco merkezli girişim Ripple, sanal para birimleri ve dijital varlık XRP’nin teknolojisini sektördeki evrimin örnekleri olarak listeledi.

Büro, Değerlendirme Raporu’nun yayımlanmasından bu yana havale transfer piyasasını izlemeye devam etti ve bu gelişmelerin çoğunun gelişmeye devam ettiğini gözlemledi.

Örnekler şöyle:

  1. Uluslararası Bankalararası Finansal Telekomünikasyon Derneği’nin (SWIFT) küresel ödeme yeniliği’ (gpi) izleme ürününün, gönderen kurumlara verilecek ön bilgi miktarını artırabilen sürekli büyüme ve genişleyen işlevselliği. Büyük ödeme ağlarının sınır ötesi ödemeleri destekleme kapasitesinin artırılması.
  2. “Fintech” banka dışı havale transfer sağlayıcılarının sürekli büyümesi ve bu kuruluşların banka havalesi transfer sağlayıcılarının geliştirdikleri kapalı ağ ödeme sistemlerine girmelerine olanak sağlayan bankalar ve kredi birlikleri ile ortaklıklar ve diğer ilişkilere daha fazla genişlemeleri.
  3. Hem sınır ötesi para transferlerini desteklemek amacıyla hem de ödemeli bir mesajlaşma platformu sunan Ripple gibi sanal para şirketleri ile büyümekte olan ve genişleyen ortaklıklar ve bunların çözülmesini sağlamak için kullanılabilecek özel bir sanal para birimi olan XRP’nin transferi.

dailyhodl


Buraya tıklayarak Binance borsasında yüzde 15 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açabilirsiniz!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.Yazı içeriğindeki bilgiler, tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapıyor olduğunuz yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım, nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sosyal Medya Uygulaması TikTok, Blockchain Kullanmaya Hazırlanıyor

Sosyal medya uygulaması TikTok, Blockchain kullanmaya hazırlanıyor

23 Mayıs altcoin analizi: Ripple (XRP), EOS ve DGB'yi neler bekliyor?

Kripto para piyasalarında son durum: BTC ne durumda? Altcoinler artıyor mu? Günün en kazançlı kripto parası hangisi?