in

ABD temsilciler meclisi demokratları, altyapı tasarısında kripto varlık vergilerini arttırmayı planlıyor

ABD temsilciler meclisi demokratları, altyapı tasarısında kripto varlık vergilerini arttırmayı planlıyor
ABD temsilciler meclisi demokratları, altyapı tasarısında kripto varlık vergilerini arttırmayı planlıyor

Kripto Para Haber – Trilyon dolarlık altyapı tasarısı Meclis’e taşındı ve Senato’daki mücadelenin kaybedilmesinden sonra kripto endüstrisinin kapısında başka büyük bir tartışma var.

Planlar hakkında bilgisi olan kaynaklara atıfta bulunan Politico, House Ways and Means Komitesi başkanı Richard Neal’ın bu önlemleri eklemeye hazırlandığını bildirdi.


Pazartesi günü, Demokratlar, Beyaz Saray’ın 3,5 trilyon dolarlık harcama paketinin ödenmesine yardımcı olmak için önerilen vergi artışları paketini yayınladı. 2 trilyon dolarlık vergi artışının bir kısmı için on yılda yaklaşık 16 milyar dolar toplandığı tahmin edilen satıcının alıcı olduğu işlemlere (wash-sale), emtialar ve kripto varlıkları ekleme önerisi bulunuyor.

“Bu bölüm, daha önce hisse senedi ve diğer menkul kıymetler için geçerli olan bir kötüye kullanım önleme kuralı olan “wash-sale” kuralındaki emtiaları, para birimlerini ve dijital varlıkları içerir. Bölüm 1091’deki “wash-sale” kuralı, vergi mükelleflerinin zarar varlığı üzerindeki bir faizi korurken vergi zararı talep etmelerini engeller. Bu bölümde yapılan değişiklikler 31 Aralık 2021 tarihinden sonra başlayan vergilendirme dönemleri için geçerlidir.”

ABD kurallarına göre, bir vergi mükellefi, bir menkul kıymet satıldığında ve 30 gün içinde “büyük ölçüde aynı” menkul kıymeti satın alması olarak tanımlanan “wash-sale” kaynaklı zararları mahsup edemez. Kripto para birimleri şu anda bu kurallara tabi değil.

Belge ayrıca dijital varlıklara yapıcı satış kurallarının uygulanmasından, “önceden diğer finansal varlıklar için geçerli olan kötüye kullanımı önleme kurallarından” bahsediyor. Bu kural, “önceden sahip olunan pozisyonlara belirli denkleştirme pozisyonlarının kabul edilmesini”, daha önce sahip olunan pozisyonun satışı olarak ele alır, vergi mükelleflerinin “vergiye tabi kazancı gerçekleştirmeden yatırım kazançlarını kilitlemesini” engeller.

Meclis Demokratları ayrıca, 13 Eylül 2021’den sonra gerçekleşen hisse senedi ve diğer varlık satışlarına uygulanan sermaye kazançları ve nitelikli temettüler üzerindeki vergi oranını %28,8’e yükseltmeyi önererek zengin Amerikalıları hedefliyor.

Tasarının ay sonundan önce sonuçlanması bekleniyor.

bitcoinexchangeguide


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sıcak gelişme: Google Cloud, Dapper Labs ile iş birliğini duyurdu, NFT pazarına mı giriyorlar?

Sıcak gelişme: Google Cloud, Dapper Labs ile iş birliğini duyurdu, NFT pazarına mı giriyorlar?

NFT işlem hacmi, Ağustos'ta ATH'ye ulaştığından bu yana düşüş yaşıyor

NFT işlem hacmi, Ağustos’ta ATH’ye ulaştığından bu yana düşüş yaşıyor