in

Amerika Birleşik Devletleri stabilcoin düzenlemesini görüştü: Öneri paketi yolda

ABD ele geçirilen kriptoyu işlemek için Anchorage Digital ile anlaştı
ABD ele geçirilen kriptoyu işlemek için Anchorage Digital ile anlaştı

Kripto Para Haber – Hazine Bakanı Janet Yellen de dahil olmak üzere bazı ABD hükümet yetkilileri stabilcoin düzenlemeleri hakkında bir toplantı düzenledi ve yeni öneri paketinin önümüzdeki aylarda açıklanacağını bildirdi.

Amerika Birleşik Devletleri stabilcoinleri düzenleme konusunda gittikçe daha ısrarcı davranıyor. Hazine Bakanı Janet Yellen, 19 Temmuz’da stabilcoinleri düzenlemek için hızlı hareket edilmesi gerektiğini söyledi. Yellen, Başkan’ın Finansal Piyasalar Çalışma Grubu’nda, diğer önde gelen otorite isimlerin de katıldığı bir görüşme yaptı.


Görüşmede katılımcılar nişin hızlı büyümesini, yararları ve riskleri, mevcut çerçeveyi ve olası boşlukları kapatmak için önerilerin yayınlanması üzerine tartıştılar. ABD Hazinesi tarafından yayınlanan bildirime göre, düzenleyicilerin önümüzdeki aylarda stabilcoinlerle ilgili öneri paketi yayınlaması bekleniyor.

Geçen hafta Fed Başkanı Jerome Powell da yeni geliştirilecek bir merkez bankası dijital para biriminin (CBDC) stabilcoin ihtiyacını azaltabileceğini vurgulamıştı.

Yale Profesörü ve Federal Rezerv Avukatı da stabilcoinlerin denetlenmesini öneren bir makale yayınladı. Stabilcoinleri “vahşi kediler” olarak adlandırarak, stabilcoinlerin sistemik risklere yol açabileceğini ve stabilcoin ihraççılarının bankalar gibi düzenlenmesi gerektiğini belirtti.

Stabilcoin ulusal para birimlerinin egemenliğine aykırı

Hükümetler ulusal para birimlerinin egemenliğine yönelik potansiyel ihlal nedeniyle stabilcoin ile yakından ilgileniyor. Dünyanın dört bir yanındaki hem ulusal hem de küresel düzenleyici kurumlar, bir çerçeve çağrısında bulunarak bankalar üzerinde uygulananlar benzeri düzenlemelere ihtiyaç duyulduğunu yönünde açıklamalar yaptı.

Son hamleler göz önüne alındığında küresel anlamda stabilcoin düzenlemesi yakın görünüyor. Bu durumun son zamanlardaki ana akım patlaması ve boğa piyasası nedeniyle gerçekleştiğine şüphe yok. Fakat bankalara uygulanan kadar sıkı düzenlemelerin son teknoloji ürünü ve merkezi olmayan bir piyasaya uygulanabilirliği ne kadar gerçekçi, bunu zaman gösterecek.

beincrypto


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

LTC Fiyat Analizi – Düşüş trendinden çıkabilecek mi?

Bitcoin yükselişi başlayacak mı? Peter Brandt, BTC grafiğini yorumladı

Bitcoin şimdilerde düşüşte olmasına rağmen yatırım yapılmalı mı?