in ,

ABD Senatosu’ndan teknoloji hamlesi: “Oylamalar Blockchain ile yapılsın.”

Popüler Altcoin, en iyi yedi kripto varlığı için Polygon'a köprü kuruyor
Popüler Altcoin, en iyi yedi kripto varlığı için Polygon'a köprü kuruyor

Amerika Birleşik Devletleri Senatosu koronavirüsten ötürü uygulanan karantina sırasında oylamaların Blockchain ile yapılmasını önerdi. Pandemi sürerken birçok başka ülke teknolojiyi çeşitli alanlarda kullanıyor.

Koronavirüs sebebiyle Blockchain teknolojisinin kullanımı yaygınlaştı

Dünyanın dört bir yanındaki hükûmetlerin karantina uygulaması sırasında çeşitli alanlarda Blockchain’den yardım almaya başlamasıyla teknolojinin kitlesel benimsenme oranı tırmanmaya başladı. Son olarak  ABD Senatosu’nun da Blockchain teknolojisi vasıtasıyla oylama yapılmasını önerdiği öğrenildi. Önerilen yeni tasarıda ayrıca tıbbi ekipmanların Blockchain teknolojisinden faydalanılarak dağıtılması da tavsiye ediliyor. Son yıllarda ülke yönetiminin güvenlik başta olmak üzere pek çok konuda bu teknolojiye güven beslemeye başladığı biliniyor.


Tasarıda senato operasyonlarının sürekliliği ve koronavirüs pandemisi sürerken uzaktan oylama yapılabilmesi için yüz yüze görüşmeler yerine Blockchain teknolojisinden yararlanılması konusu tartışılıyor. Herhangi bir çözümün kimlik doğrulama ve şifreleme olmak üzere iki yöne odaklanması gerektiği göz önüne alındığında Blockchain teknolojisi hem bu avantajları hem de Senato için en uygun olanı sunabilir.

Senato yine de güvenlik çekincelerine sahip

Teknolojinin sağladığı tüm faydalara rağmen, ABD Senatosu’nun hala Blockchain teknolojisinin kullanımı ile ilgili çekinceleri olduğu ifade ediliyor. Senato’nun temel kaygısı, ağın yanlış ellere geçme ihtimali. Senato küçük bir topluluk olduğundan, kullanılacak herhangi bir Blockchain ağı %51 saldırısı gibi tehditlere açık hale gelebilir.

Senato ayrıca, kriptografik kusurlardan ve yazılım hatalarından kaynaklanabilecek olası güvenlik açıklarından ötürü de güvenlik kaygıları duyuyor. Mevcut durum nedeniyle önümüzdeki ABD seçimlerinde bu teknolojinin kullanılması ihtimali pek yüksek görünmüyor.

coinnounce


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

“Bitcoin 2017’den beri görülmemiş bir sinyal veriyor!” Ünlü stratejist açıkladı

Popüler analistten halving sonrası için korkutan Bitcoin tahmini

Bitcoin için kritik sinyal açığa çıktı: Son görüldüğünde BTC dip yapmıştı!

Halving’e 3 gün kala 3 uzmandan kritik Bitcoin tahminleri