in ,

ABD Senatörü Pat Toomey: “SEC kriptolarla ilgili net yönerge belirlemeli”

ABD Senatörü Pat Toomey: "SEC kriptolarla ilgili net yönerge belirlemeli"
ABD Senatörü Pat Toomey: "SEC kriptolarla ilgili net yönerge belirlemeli"

Kripto Para Haber – ABD Senatörü Pat Toomey az önce CNBC’nin Squawk Box programında konuştu.SEC için belirli kriptoları menkul kıymet olarak hangi ölçütleri dikkate aldıklarını söylemesini talep etti. SEC’in yalnızca menkul kıymetler üzerinde gücü var, ancak bu gücü kriptoya da uyguladığını dile getirdi.

Gensler, BTC ve ETH’nin menkul kıymet olmadığını, ancak sabit paralar olduğunu söylüyor. Yakın tarihte gerçekleşen Squawk Box show bölümünde, Senatör Pat Toomey kriptoyu “gerçekten önemli ve yenilikçi yeni bir finans kategorisi” olarak nitelendirdi. SEC’i menkul kıymetler yasasını kripto paralara uygulamak için hangi kriterleri kullandıklarını açıklamaya çağırdı.


ABD Pennsylvania Senatörü Pat Toomey, CNBC’nin Squawk Box’ında şu anda kripto piyasasında görülen düzenleyici sorunlar hakkında konuştu. Kripto piyasasında yer alan birçok kişinin dahil olduğu Coinbase CEO’su Brian Armstrong dahil.

Toomey, Salı günü SEC başkanı Gary Gensler ile fikir alışverişi yaptı. Burada SEC’in menkul kıymet olduğuna inandığını kripto paralar konusunda net bir yönerge belirlemediğini belirtti. SEC’in menkul kıymetler ve bunları ticaret yapan platformlarla sınırlı. Bazı kriptolar menkul kıymet değilse, o zaman SEC’in bunları düzenleme yetkisi olmadığını vurguladı.

Gensler, BTC ve ETH’nin menkul kıymet olmadığını, ancak sabit paraların olduğunu söylüyor. Senatör, Bitcoin ve Ethereum’un kesinlikle menkul kıymet olmadığını daha çok emtiaya benzediğini belirtti ve Toomey, Gensler’in bunu kabul ettiğini de söyledi. Ancak Toomey’e göre Gary Gensler, stablecoin’leri menkul kıymetler olarak görüyor. Senatör ise bu düşünceye katılmıyor. Toomey’e göre, stablecoinler bir menkul kıymetin ne olduğuna dair yasal testi karşılamıyor.

Toomey SEC’de netlik sağlamasını istiyor

Pat Toomey, düzenleyici menkul kıymetler ve borsaların kripto para birimini menkul kıymet ilan etmek için hangi kriterleri ve özellikleri kullandıklarını netleştirmesini çok istediğini belirtti. Bu konu açıklığa kavuştuğunda hükümet kripto para birimlerini düzenlemek için yasaları uygulayabilecek.

Toomey, kripto düzenlemesine karşı çağrıda bulunmadı ancak kripto piyasasının düzenlenmesi konusunda ne kadar şeffaflık ve nesnellik yapıyorsa onu yapıyor. Şimdiye kadar, SEC, kripto para birimlerini düzenlemek için mevcut menkul kıymetler yasasını nasıl kullandıklarını ortaya koymadan kripto şirketleri ile ilgili yaptırım önlemleri aldığını açıklıyor.

SEC, XRP’nin kayıt dışı menkul kıymet olduğunu iddia ederek Aralık 2020 tarihinde Ripple’a karşı dava açtı. 2020 yılının sonlarında, bu varlığın ticareti için Ripple Labs, CEO Brad Garlinghouse ve kurucu ortak Chris Larsen’e dava açtı.

Son olarak SEC, müşterilerinin kripto paralarından getiri elde etmelerini sağlamak için bir borç verme hizmeti başlatma niyetleri nedeniyle Coinbase’i dava etmekle tehdit etti.

Dijital Ticaret Odası’nın kurucusu ve başkanı Perianne Boring, bugün erken saatlerde CNBC’de benzer bir açıklama yaptı.  Piyasanın açık ve şeffaf bir düzenlemeye, kripto şirketlerinin düzenleyicilere uyabileceği kurallara ihtiyacı olduğunu söyledi.

u.today


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABD'de kriptoyu onaylayan ilk şehir hangisi? İşte detaylar!

ABD’de kriptoyu onaylayan ilk şehir hangisi? İşte detaylar!

Stellar, varlık yönetim şirketi Abra’ya 55 milyon dolarlık yatırım yaptı

Stellar, varlık yönetim şirketi Abra’ya 55 milyon dolarlık yatırım yaptı