in

ABD Kongresi gündemine Blockchain teknolojisini aldı

2020 Blockchain raporu: En çok patent kimde?
2020 Blockchain raporu: En çok patent kimde?

Blok zinciri teknolojisinin kullanım alanları her geçen gün yaygınlaşıyor. Son olara ABD Kongresi’nin şu anda hükümeti ticarette Blockchain teknolojisinin kullanımını incelemeye yönlendirmeyi amaçlayan bir tasarıyı düşündüğü öğrenildi.


Ticarette Blockchain kullanımı arttırılmak isteniyor

ABD Temsilcisi Darren Soto, H.R.8153’ü 1 Eylül’de Meclise sundu ve daha sonra aynı gün Enerji ve Ticaret Komitesi’ne iletildi. Congress.gov, H.R.8153’ün neyi başarmayı amaçladığına şöyle ışık tutuyor:

Tasarı, Ticaret Bakanı’nı Federal Ticaret Komisyonu ile istişare içinde yönlendirmek, bir çalışma yürütmek ve Blockchain teknolojisinin durumu ve tüketicinin korunmasında kullanımı ve diğer amaçlar hakkında Kongre’ye bir rapor sunmak amacıyla hazırlandı.

Tasarı ile ilgili ek belge sunulmadı.

Bu yıl iki blok zinciri tasarısı daha gündeme gelmişti

Floridalı Demokrat Soto, aynı zamanda Kongre Blokzinciri Grubu’nun eş başkanlığını yürütüyor. Soto bu yılın başlarında, Hazine Bakanlığı’nı ülkenin koronavirüs krizinin ekonomik etkilerini tamponlama çabalarında blok zinciri ve dağıtık defter teknolojisini (DLT) kullanmaya çağırmıştı.

Soto’nun tasarısının sponsorluğunu da Temsilciler Brett Guthrie (R-KY) ve Doris Matsui (D-CA) yapıyor.

Mayıs ayında Guthrie, Federal Ticaret Komisyonu ve Ticaret Bakanı tarafından blok zinciri teknolojisinin benzer bir incelemesini talep eden “İlerleyen Blok Zinciri Yasasını” tanıtmıştı.

Tasarı, FTC’yi ve diğer uygun federal kurumları, Blockchain teknolojisini kullanan ve geliştiren endüstriler hakkında bir anket yapmaya ve bu anketi, Blockchain üzerine ulusal bir stratejinin izini sürmek için kullanmaya yönlendirecekti.

Bu arada popüler bir analist, 4 kripto para biriminin dipten alım fırsatı sunduğunu iddia etti. Detaylar burada.

dailyhodl


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

5 Eylül Steem ve Compound fiyat analizi

5 Eylül Steem ve Compound fiyat analizi

SushiSwap kurucusu çark etti: 14 milyon doları geri verdi!

SushiSwap kurucusu tüm SUSHI’lerini sattı! Dolandırıldık mı?