in , ,

ABD Hazine Bakanı açıklama yaptı, Bitcoin fiyatı düşüşe geçti

ABD Hazine Bakanı açıklama yaptı, Bitcoin fiyatı düşüşe geçti
ABD Hazine Bakanı açıklama yaptı, Bitcoin fiyatı düşüşe geçti

Kripto Para Haber – ABD Hazine Bakanı Janet Yellen bugün, ABD ekonomisinin “aşırı ısınmasını önlemek” için faiz oranlarının “bir miktar yükselmesi gerekebileceğini” söyledi. Bitcoin, Yellen’in yorumlarının ardından %7 düştü.

Bitcoin 54.500 doların altına geriledi

Yellen bugün The Atlantic’e verdiği röportajda, yüksek hükümet harcamaları nedeniyle rotadaki değişikliğin gerekli olabileceğini söyledi.


“Ekonomimizin aşırı ısınmaması için faiz oranlarının bir şekilde yükselmesi gerekebilir. Ek harcamalar, ekonominin büyüklüğüne göre nispeten küçük olsa da, bu yeniden tahsisi sağlamak için faiz oranlarında çok mütevazı artışlara neden olabilir.”

Ocak ayında Hazine Bakanı olarak atanan ve Bitcoin eleştirileriyle bilinen Yellen, Başkan Biden’ın ağır harcamalarının ekonomiye fayda sağlayacağını ekledi.

Peki Bitcoin ve kripto dünyası bu yaşananlardan nasıl etkilendi? Bitcoin ve kripto paranın geri kalanı (Dogecoin hariç) dahil olmak üzere piyasalar genel olarak düştü. Ve ABD doları seansın en yüksek seviyelerine dokundu.

Neden satış yaşandı?

Satış neden yaşandı? Faiz oranları artacaksa, yatırımcılar teorik olarak Bitcoin gibi alternatif varlıklara bakmaya daha az meyilli olabilirler. Bunun nedeni, tahviller veya borca ​​dayalı araçlar gibi faiz getiren yatırımların daha çekici olması.

Daha düşük faiz oranları, daha yüksek enflasyonla birlikte hareket etme eğilimindedir ve bu da Bitcoin’i doların potansiyel devalüasyonuna karşı bir koruma haline getirir.

Quantum Economics’te bir analist olan Charles Bovaird, “Faiz oranlarındaki mütevazı bir artış, sabit getirili menkul kıymetlerin getirileri üzerinde muhtemelen mütevazı bir etkiye sahip olacak.” dedi.

“Bu, faiz getiren menkul kıymetleri daha çekici hale getirebilir ve bu da onları Bitcoin ve Ethereum gibi dijital para birimlerine göre daha çekici hale getirir.”

decrypt


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ethereum ve Dogecoin fiyat analizi: Günün yıldızları yükselişe devam edecek mi?

Ethereum ve Dogecoin fiyat analizi: Günün yıldızları yükselişe devam edecek mi?