in ,

ABD Fed de dahil 26 merkez bankası bugün Libra üzerinden Facebook’u tartacak

Bitmiyor… Facebook'un kripto projesi için bir engel daha
Bitmiyor… Facebook'un kripto projesi için bir engel daha

ABD Federal Reserve ve İngiltere Merkez Bankası dahil olmak üzere 26 merkez bankasından yetkililer, Facebook liderliğindeki stabil coin projesi Libra ’nın temsilcileriyle buluşuyor.

Financial Times tarafından Pazar günü bildirilen açıklamada, Avrupa Merkez Bankası’nın (ECB) İcra Kurulu üyesi Benoît Coeuré, İsviçre’nin Basel kentinde yapılacak toplantıya başkanlık edecek. Coeuré, Libra’nın AB’de faaliyet göstermesi için “yasal onay durumunun çok yüksek olacağı” konusunda uyardı.


Libra yetkilileri, temsilcileri 28 üyeli merkez bankasının üst düzey yetkilileri olan Bank of International Settlement’ın (BIS) Ödemeler ve Piyasa Altyapısı Komitesi’yle özel olarak görüşecek.

Bir yetkili FT ‘ye, Libra’nın kurucularının, tedavül edilmek istenen stabil coin’in kapsamı ve tasarımı ile ilgili Ekim’de G7 maliye bakanları için bir raporlamak için ilgili temel soruları cevaplamaya davet edildiğini söyledi.

Avrupalı ​​milletvekillerinin, müşterilerin denizaşırı ödemelerde zorluk yaşadığı AB’de Libra’nın popülerlik kazanması konusunda endişeli oldukları bildiriliyor. Fransa’nın Ekonomi ve Maliye Bakanı Bruno Le Maire geçtiğimiz hafta, ülkenin Avrupa’nın Libra gelişimini durduracağını, çünkü hükümetlerin “parasal egemenliğini” tehdit ettiğini söyledi.

Libra Derneği FT raporunda “Bu anlaşmayı memnuniyetle karşılıyoruz ve bu konuşmaları yapmak, hissedarları bilgilendirmek ve geri bildirimlerini tasarımımıza dahil etmek için uzun süredir çalışıyoruz.” dedi.
En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler, tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapıyor olduğunuz yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım, nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Silk Road kurucusundan “akıllara zarar” Bitcoin tahmini!

Uçuk Bitcoin fiyat tahminleri artık ilgi çekmiyor, yatırımcılar sonuç görmek istiyor

Küba'da gündem kripto para birimleri: Komünist Parti gaza bastı!

Kübalılar, ABD yaptırımlarını aşma konusunda kripto paralara iyice alıştı