in ,

AAVE fiyat analizi: Bu faktörler, kısa vadeli fiyat yükseliş anahtarı olabilir

Yükseliş işaretleri gösteren AAVE düşüş eğiliminden kurtuluyor mu?
Yükseliş işaretleri gösteren AAVE düşüş eğiliminden kurtuluyor mu?

Kripto Para Haber –  AAVE, Chainlink ve MATIC gibi bazı alt coinler, hafta başı yaşanan Bitcoin fiyat artışından olumlu etkilendiler. Buna rağmen AAVE, yazım sırasında iki ay önceki en yüksek fiyatının %53.22 aşağısında işlem görüyor.

AAVE, 19 Mayıs tarihinde yaşanan kripto piyasası çöküşünden oldukça kötü etkilendi. Yazım sırasında AAVE 307 dolardan işlem görüyor. Bununla birlikte, son kazançlar ile birlikte fiyatını grafiklerde %75,85 oranında artırdı.


Ethereum tabanlı olan Aave’nin fiyatı son 24 saat içerisinde %4.85 kâr kazandı. Haftalık kazançları ise %10.77 seviyesinde oldu. AAVE, Bitcoin’in fiyatı yükseldiğinde büyük kazançlar elde ederken, BTC’nin son dokuz günü yeşil kapatmasından sonra, AAVE’nin kazançları da yavaşladı.

AAVE için metrikler ne diyor?

AAVE’nin, “Dolaşımlı NVT oranı”, yazım sırasında zirveye ulaşıyordu. Bu oran aşırı değerli bir varlığı vurguladı. Diğer taraftan, ağdaki geliştirme faaliyetindeki düşüşle birleşen düşük bir NVT, ağın zayıf gücüne işaret ediyor olabilir.

AAVE için MVRV oranı da 6 Haziran’dan bu yana en yüksek seviyedeydi. MVRV oranı bir kripto paranın piyasa değeri ile gerçekleşen değeri arasındaki oranı belirleyen indikatöre denilir. Bu oran hâkim piyasa eğiliminin yükselişte olduğunu gösteriyor. Bununla birlikte, fiyat daha fazla yukarı yöne gitmezse, bir geri dönüş olabilir. Burada, MVRV oranı yüksek fakat, Mayıs zirvelerinden çok daha düşük olması dikkat çekiyor.

Alt coin için yeni adresler de artış göstermedi. En iyi adresler tarafından tutulan arzda bir artış oldu ve bir metrik de Haziran sonu seviyelerine tekrar ulaştı.

AVAE daha fazla kazanç elde edebilir mi?

Alt coin, geçen hafta neredeyse %35 kazandıktan sonra, yazım sırasında büyük bir artış yaşamadı. İki gündür büyük bir direnç sevviyesiyle mücadele ediyor.

Alt coin için 317 dolar seviyesi, oldukça önemli ve bu seviyenin üzerinde güçlü bir hareket fiyat artışını tetikleyebilir. Ancak, AAVE’nin 12 saatlik grafiğine bakıldığında fiyat konsolide gözüküyor, şimdilik yükseliş olasılığının düşük olduğunu gösteriyor.

Şekil 1. AAVE fiyat analizi grafiği

Bununla birlikte, göreceli güç endeksine göre alım bölgesi oldukça yakın gözüküyor. Endeks buna rağmen Temmuz ayı başında olduğu gibi 75.0 seviyesinin üzerine çıkamadı. Bununla birlikte, kripto için hacimlerin iyi gözüküyor. Ticaret Hacimleri de yeni bir artış göstermedi.

Alt coinin fiyat artışları, projenin birkaç hafta içinde kurumsal DeFi platformu Aave Arc’ı başlatma niyetiyle de ilişkilendirilebilir. Şu anda, AAVE piyasası biraz daha sağlam kısa vadeli fiyat hareketi bekliyor gibi görünüyor.

ambcrypto


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

MicroStrategy, Bitcoin satın almaya devam edeceğini açıkladı

MicroStrategy, Bitcoin satın almaya devam edeceğini açıkladı

Birden ortaya çıkan bu büyük balina transferleri XRP için ne anlama geliyor?

Avukat J. Filan: “Ripple davasında XRP yatırımcıları uzlaşma beklemesin”