9 Temmuz kripto para piyasaları özeti ve Bitcoin’de son durum

kripto para piyasası ve bitcoin
Kripto paralar güne nasıl başladı?

9 Temmuz Salı, kripto para piyasaları yeniden hızlı fon girişlerine şahit oluyor. Piyasa değeri son 24 saatte yüzde 7,65 oranında (+25 milyar dolar) yükselerek 352 milyar dolar seviyesine çıktı. Bitcoin odaklı bu yükseliş kripto paranın yüzde 10’un üzerinde bir yükseliş ile 12,680 dolara kadar yükselmesine neden oldu. Bitcoin Pazar payı ise yüzde 64’e ulaşmış oldu.

Piyasanın Pazar değerindeki bu yüzde 7,60’lık artış, ilk 10 kripto paranın bir günde ortalama yüzde 2 oranında değer kazanmasına yol açtı. Kripto 50 yüzde 1 oranında değer kazanırken en değerli 20 kripto paranın günlük değer artış oranı da yüzde 1 oranında gerçekleşti. Bu durumda yüzde 10’nun üzerinde bir fiyat artışı görülen Bitcoin, piyasanın çok üzerinde bir getiri elde etti.

En büyük altcoin olan Ethereum da (ETH), istikrarlı yükselişini sürdürüyor. Son 24 saatte yüzde 4 oranında yükselen Ether, 317 dolar seviyesine çıktı. XRP, yüzde 2,57 oranı ile 40 sent seviyelerinde bulunurken piyasanın genelinin pozitif bölgede olduğunu görüyoruz.

9 Temmuz Bitcoin fiyat analizi

Dün gün başlangıcın önemli bir destek seviyesi olan 4 saatlik BTC/USD grafiğinde 100 mumluk hareketli ortalamasını (11.350 dolar) test ettiğini dile getirdiğimiz Bitcoin, bu noktadan sağlam alıcılar buldu.  Gün boyu hızlı bir fiyat artışı gören BTC, böylece bir günde yüzde 10’un üzerinde getiri elde etti.

BTC’ye biraz daha geniş perspektiften baktığımızda; 26 Haziran zirvesi olan 13.950 dolara doğru ilerlediğini görüyoruz. Bu yolda önemli bir direnç seviyesi olan 12.350 dolar hızlıca geçildi. Bu olumlu havanın devamı halinde BTC, 14.000 dolar yeniden test edilebilir. Bu önemli direnç noktasının geçilmesi halinde 15.000 dolara kadar hızlı bir ralli daha görebiliriz.

Günlük BTC/USD grafiğinde önemli teknik göstergelere baktığımızda; Stoch RSI, aşırı satım bölgesinden çıkmak üzere hamle yapmış durumda. MACD göstergesi de negatif bölgeden çıkmak üzere hareket ediyor. Bu iki önemli göstergenin pozitif bölgeye geçmesi BTC/USD paritesini yukarı yönlü tetikleyebilir. Zira RSI göstergesi de 64 seviyesi ile olumlu sinyaller veriyor.

En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler, tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapıyor olduğunuz yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım, nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir