8 Ocak Bitcoin fiyat analizi: BTC önemli direnç bölgesinde zorlanıyor

8 Ocak Bitcoin
8 Ocak Bitcoin fiyat analizi: BTC önemli direnç bölgesinde zorlanıyor

8 Ocak Bitcoin fiyatı ile ilgili kritik noktaları şu şekilde belirledik:

  • Bitcoin dün son zirve seviyesi 4.000 dolar direncini geçemedi.
  • Bu direnç seviyesinin sert olması BTC/USD paritesinin yukarı yönlü hareketlerini kısıtlıyor.
  • İlk direnç seviyesini geçemeyen Bitcoin, kısa vadeli düşüş eğilimini kıramazsa ilk hedef olarak 3.880 dolara kadar bir gerileme görülebilir. (Binance verilerine göre)

8 Ocak Bitcoin fiyat hareketleri

Bitcoin dün dar bantta fiyat hareketleri gösterirken bir önceki günkü zirve seviyesini 4.000 dolar civarında kapattı. Sonraki hareketler de ise bu seviyeyi geçme mücadelesi gösterse de yukarı yönlü hareket etme konusunda başarılı olmadı.

Yeni gün ile beraber BTC fiyatında bir gerileme görülürken, BTC/USD paritesi, gün içerisinde bu düşen eğimi kırma mücadelesi verecek. Grafikte görülen kısa vadeli düşüş trendi kırılmazsa BTC’nin bu düzeltmede ilk hedefi 3.880 dolar seviyeleri olarak gözüküyor.

Negatif yönlü fiyat hareketlerinin devamı halinde yine grafikte görülen destek alanında dalgalı fiyat hareketleri görülebilecekken ani fon girişleri olması ya da 3.880 dolardaki destek alanının alıcı yönlü çalışması durumunda BTC’de yeni bir yükseliş trendi görebiliriz.

Buna göre Binance verileri baz alınarak incelediğimiz BTC/USD paritesinin ilk olarak 4.000 dolar direncini geçip ikinci direnç noktası 4.130 dolara doğru yönelimini görebiliriz.

BTC/USD paritesi için önemli teknik göstergeler

4 saatlik BTC/USD grafiğinde;

  • MACD, negatif bölgeye geçmek üzere. Bu durum düzeltmenin devam edeceği şeklinde yorumlanabilir.
  • Stokastik RSI göstergesine baktığımızda ise aşağı yönlü eğilimin Bitcoin’in dolar karşısında değer kaybedeceğini gösterir yönde ilerlediğini görüyoruz. Bu yönelim BTC fiyatını aşırı satım bölgesine kadar geriletebilir.
  • RSI göstergesi ise son yükselişin etkisi ile 60 seviyesine kadar çıkmış durumda. Fakat şu saatlerde aşağı yönlü bir eğilim söz konusu.

En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler, tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapıyor olduğunuz yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım, nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Siz Ne Düşünüyorsunuz?


Binance