in , ,

70 milyon dolarlık Tether transferi! Bitcoin için yükseliş sinyali mi?

70 milyon dolarlık Tether transferi! Bitcoin için yükseliş sinyali mi?
70 milyon dolarlık Tether transferi! Bitcoin için yükseliş sinyali mi?

Kripto veri toplayıcısı Whale Alerts tarafından aktarılan bilgiye göre, 70 milyon dolar değerinde USDT, Tether hazinesinden Binance borsasına geçirildi. USDT’nin borsalara olan büyük hareketi genellikle kripto para piyasalarındaki muhtemel bir yükseliş trendine işaret ediyor.


Whale Alerts tarafından sağlanan veriler, Tether hazinesinden Binance’e son 24 saat içinde gerçekleştirilen üç işlemi gösteriyor. Asya pazarında sabah saatlerinde 30.000.000 USDT tokeni Binance’e aktarıldı. Bununla birlikte, BTC fiyatı 9.100 dolarda sabit kaldı.

Günün ilerleyen saatlerinde ise biri 30 öteki 10 milyon USDT olmak üzere iki işlemle dünyanın en büyük kripto para borsasına transfer edildi.

https://twitter.com/binance/status/1264206447509794818

En son büyük Tether transferi Bitcoin’e yaramıştı

30 Nisan’a geri döndüğümüzde borsanın Tether hazinesinden 50,5 milyon dolar aldığını hatırlıyoruz. Takip eden hafta Bitcoin fiyatı 10.000 doları aşmayı başarmıştı. Bu Bitcoin halving etkinliği için likit bir piyasa hazırlamak maksadıyla olsa da yeni bir artış görülmesi ihtimaller arasında görülüyor.

Bitfinex’in kardeş şirketi Tether, mart ayındaki çöküşten bu yana USDT’yi daha önce hiç olmadığı kadar çok arz ediyor. Ocak başında USDT’nin toplam arzı, bir iki hafta sonra 4,6 milyar dolara tırmanmadan önce 4,11 milyar dolar seviyesine ulaşmıştı. Nisan ayının başından bu yana ise USDT arzı %40 artarak 6,3 milyar dolara ulaştı.

Bitcoin o günlerde 10.000 dolar seviyesiyle yoğun bir mücadele içerisine girdi. USDT’nin sürekli basılması, yılın ikinci yarısında bir kripto piyasası boğa koşusu başlatmak için gerekli likiditasyonu sağlayabilir. Bununla birlikte BTC, kurumsal yatırımcılar tarafından da artan bir ilgi görüyor.

Yaygın olarak bilinen bir BTC kurumsal hedge fonu olan Grayscale, 2020’nin ilk çeyreğinde bir önceki yılın ilk çeyreğine göre %840’lık artışla 30 milyon dolarlık Bitcoin yatırımı yaptığını açıkladı.

coingape

Uzmanlara göre Bitcoin bu seviyede tutunursa 10 bin doları kırabilir!


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uzmanlara göre Bitcoin bu seviyede tutunursa 10 bin doları kırabilir!

Uzmanlara göre Bitcoin bu seviyede tutunursa 10 bin doları kırabilir!

Herkes Bitcoin'i beklerken altcoin sezonu mu geliyor? 4 analistten tahminler

Herkes Bitcoin’i beklerken altcoin sezonu mu geliyor? 4 analistten tahminler