in , , ,

7 Kasım Bitcoin analizi: BTC/USD için günlük görünümde önemli sinyaller var

24 Eylül Bitcoin fiyat analizi: BTC yükselişe geçmeden önce bu seviyeye düşebilir!
24 Eylül Bitcoin fiyat analizi: BTC yükselişe geçmeden önce bu seviyeye düşebilir!

Bitcoin fiyatı, dün gün kapanışını yüzde 0,32 oranında küçük bir yüzdeyle artıda kapattı. 9.317 dolardan açılan parite 9.347 dolardan kapandı. En yüksek ve en düşük değer arasında ise 212 dolarlık bir volatilite söz konusuydu. Son 24 saatlik hacim, 79,5 milyar dolar olarak kaydedilirken toplam kripto para piyasası sermayesi, 251,6 milyar dolar olarak devam ediyor. Bu sermaye miktarındaki Bitcoin payı ise yüzde 66,8 oranında bulunuyor.

Bitcoin fiyat analizi

Düşük hacimli işlemlerin görüldüğü Bitcoin pazarı, güne negatif bir seyirle başladı. BTC/USD paritesi dünkü dip seviyesi olan 9.250 doları yeniden test ettikten sonra kısa vadede bir yükseliş kapısı arıyor.


Kısa vadeli görünümde son tepe (9.377 dolar) ve son dip seviyesi (9.250 dolar) referans alınarak hesapladığımız Fibonnacci düzeltme seviyelerine göre BTC’nin gün içerisinde 9.330 dolarda bir ara direnç oalrak çalışabilir. Bu seviyenin üzerinde 9.350 dolar pivot fiyat olarak karşımıza çıkıyor.

Bitcoin fiyatı, mevcut kısa vadeli direnç seviyelerini kırmayı başaramazsa yeniden 9.250 doların test edebilir. Bu seviyenin altında ise bugün 9.169 dolar değerine ulaşan kritik 200 günlük ortalama değeri bulunuyor.

Bitcoin’in dolar karşısında yükseliş hamlelerinin daha düşük tepeler oluşturması, düşüş yönlü eğilime daha yakın olduğunu gösteriyor. Bu nedenle piyasada görülebilecek bir hacim artışı, 200 günlük MA’nın yeniden test edilmesiyle sonuçlanabilir. Bu nedenle son 10 günlük periyotta 4 kere test edilmiş 200 MA kırılımı için tetikte olmakta fayda var.

BTC/USD gün içi kritik destek ve direnç seviyeleri

3. direnç 9565,00
2.direnç 9484,02
1.direnç 9433,98
pivot 9353,00
1.destek 9272,02
2. destek 9221,98
3.destek 9141,00

 

Bitcoin fiyatı için önemli teknik göstergeler ne diyor?

Önemli teknik göstergelere baktığımızda kısa vadede aşırı satım işaret eden stokastik RSI, bir miktar yükseliş işaret etse de mevcutta yükseliş yönündeki direnç noktaları yükselişi kısıtlayabilir. Bunu henüz negatif konumdaki MACD ve saatlik görünümde 50 seviyesinin altında RSI da destekler durumda.

Ayrıca BTC/USD günlük grafiğinde, stokastik RSI değerlerinin bir süredir aşırı alım sınırında olduğunu gözlemliyorduk. Bugün ise aşağı yönlü kırılımı söz konusu. Günlükte RSI, 50 seviyesinin altına düşerse, güçlü bir satım sinyali gelebilir. Ayrıca düşüş eğilimindeki MACD de bu durumu destekler nitelikte.

Özetlemek gerekirse; Önümüzdeki günlerde bu teknik göstergelerin düşüş eğiliminin devam etmesi durumunda Bitcoin’in 8.000 dolar bandına doğru hareketini görebiliriz.


Buraya tıklayarak Binance borsasında yüzde 15 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açabilirsiniz!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler, tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapıyor olduğunuz yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım, nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bitcoin ve XRP balinaları çıldırdı! Yaklaşık 1 milyar dolarlık kripto para gönderildi

Analistler, hareketsiz duran yüksek miktardaki balina adresleri konusunda uyardı

ABD perakende devi Walmart

Walmart, Ripple ortaklarıyla uluslararası bir para transferi pazarı geliştirecek