7 Aralık Ethereum fiyat analizi: ETH 100 doların altında düşüşünü hızlandırdı

23 Aralık Ethereum
23 Aralık Ethereum fiyat analizi: ETH 140 dolar yolunda yükselişe geçti

7 Aralık Ethereum fiyatı için kritik noktaları şu şekilde belirledik:

  • Ethereum dün 100 dolar seviyesinde tutunmaya çalışmasına rağmen satış baskısına dayanamadı.
  • Ether, 97 doların altına düştükten sonra ise satışlarını hızlandırarak 83 dolara kadar geriledi.
  • ETH/USD paritesinin bugün öğle saatlerinde ise 85 dolar seviyesinde taban bulmaya çalıştığını görüyoruz.

7 Aralık Ethereum fiyat hareketleri

Ethereum dolar karşısındaki değerinin 85 dolar seviyesine düşmesi ile Mayıs 2017 tarihindeki değerlere geri döndüğünü görüyoruz.

Aralık başından beri bir haftalık periyotta 100 – 105 dolar olarak tespit ettiğimiz tehlikeli bölgeden uzaklaşmaya çalışan Ether alıcıları bu çabasında başarısız olunca 100 dolar psikolojik desteği, hızlı bir şekilde geçildi. Satışların hızlanması ise 90 dolar bandının da hızla geçilmesine neden olurken kripto para bu sabah erken saatlerde 85 dolar civarlarında kendine taban buldu.

Haftanın son iş günü olması itibarıyla hafta sonu hareketlerinde işlem hacimlerinin düşmesi beklentisi ile ETH/USD paritesi 85 dolar desteğinde kalmayı başarabilir. Fakat Ether’de düşüş yönlü beklentilerin hala gündemde olması nedeniyle tehlikenin geçtiğini söyleyemeyiz.

Ethereum projesi hakkında hala somut bir adım atılamaması, piyasada olumsuz gelişmeleri meydana gelmesi ile kripto para diğer büyük sermayeli kripto paralara göre daha hızlı düşüyor.

Geçen yılın fiyat hareketleri referans alınarak bakıldığında ise 85 doların altında ETH fiyatının ilk durağı 55 dolar olarak görülüyor. Bu durumun gerçekleşmesi ise portföylerinde yüksek miktarda Ether tutan ICO projelerinin tasfiye devam etmesi ile olabilir.

Ethereum için önemli teknik göstergeler

4 saatlik ETH/USD grafiğinde;

  • MACD, düşüşün hızlanacağı yönde hareket ediyor.
  • Stokastik osilatör, aşırı satım bölgesinde yatay hareketlerine devam ediyor.
  • RSI rekor seviyelerde düşüş ile 18 seviyesinde bulunuyor.

Teknik göstergelerin özetine bakacak olursak, satış baskısının hala devam ettiği görülüyor. Bu durumda Ethereum fiyatına daha düşük değerler görülebilir.

En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler, tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapıyor olduğunuz yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım, nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Siz Ne Düşünüyorsunuz?


Binance