in , ,

6 Haziran Bitcoin analizi: BTC için teknik göstergeler ne söylüyor?

6 Haziran Bitcoin analizi: BTC için teknik göstergeler ne söylüyor?
6 Haziran Bitcoin analizi: BTC için teknik göstergeler ne söylüyor?

Haziran ayı Bitcoin için oldukça şiddetli bir şekilde başladı. Ayın ilk gününde kripto para birimi 10.500 dolarlık direnç seviyesine ulaşarak son 3 ayın en yüksek seviyesini kaydetti. Ancak bu yükseliş çok uzun sürmedi. BTC aynı gün içerisinde 9.500 dolar seviyesine geri döndü.

Bitcoin gücünü iyiden iyiye yitirmiş gibi görünüyor

Geçtiğimiz günlerde, işlem hacmindeki düşüşle birlikte oynaklık azalmıştı. Ayrıca RSI göstergesi de nötrü simgeleyen 50 seviyesindeydi ve kararsızlığı ima ediyordu.


Sonuç olarak geçen haftaki çok sayıda başarısız kırılma girişiminden sonra Bitcoin güç kaybetti ve yükseliş momentumunu iyiden iyiye yitirdi. Tıpkı futbolda olduğu gibi: Golü atamazsanız diğer takım kazanır.

BTC’nin 9.650 doların üstünde kapanması şart

İlk büyük direnç alanı şu anda 9.650 civarındaki trend çizgisinde yatıyor. Bu çizginin üzerindeki günlük kapanış yeni bir kopma ihtimalini doğrulayacaktır. Ayrıca 10.000 dolara kadar neredeyse tüm bölgenin talep yığınlarıyla dolu olduğunu hatırlamamız gerek. Özellikle 9.800 dolar civarında talepler iyice birikmiş durumda.

Bitcoin’in yukarı yönlü kırılması halinde ilk 5 basamaklı direnç 10.200 dolar civarında. Ardından 2020’nin en yüksek seviyesi olan 10.500 dolar bir direnç görevi görüyor.

Kırılma aşağı yönlü olursa ilk önemli destek, günlük grafikte mavi yükselen trend çizgisi ile birlikte 9.400 dolar civarında. Düşüş hızlanırsa salı günkü dip noktası 9.135 dolar, ardından ise 9.000 ve 8.800 dolar geliyor.

  • Toplam Piyasa Değeri: 273,5 milyar dolar
  • Bitcoin Piyasa Değeri: 176,9 milyar dolar
  • BTC Egemenlik Endeksi: %64,7

4 saatlik BTC grafiği

Günlük BTC grafiği

Bu yazı ilk olarak Cryptopotato’da yayımlanmıştır.

2019 ve 2020 arasında şaşırtan benzerlik: Bitcoin 15 bin dolara mı yürüyor?


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler analistten bomba Ripple tahmini: "XRP sahneye çıkmak üzere!"

5 Haziran Ripple analizi: Bir analist XRP için 77 senti işaret etti!

Bitcoin 10.000 doları kırabilecek mi? Araştırma firması rapor yayımladı

Bitcoin 10.000 doları kırabilecek mi? Araştırma firması rapor yayımladı