6 Aralık Bitcoin fiyat analizi: BTC genel düşüş eğiliminde hangi seviyede?

15 Aralık Bitcoin
15 Aralık Bitcoin fiyat analizi: BTC 3.300 doların altını gördü

6 Aralık Bitcoin fiyatı ile ilgili önemli detayları şu şekilde özetledik:

  • 4.000 doların altında kayıplarını artıran BTC, en son 3.690 dolara kadar düştü.
  • Dip seviyesinden gelen tepki alımları ise Bitcoin’i günün ilk saatlerinde 3.880 dolara kadar taşıdı.
  • Düşüş eğiliminin devam ettiği BTC/USD paritesinde 3.800 dolar bandı bugün için önemli bir destek alanı olarak duruyor.

 6 Aralık Bitcoin fiyat hareketleri

Kripto paralar ayı piyasasında devam ederken, bunun en iyi örneğini Bitcoin’de takip ediyoruz. Bitcoin fiyat hareketlerine göz attığımızda düşen trend çizgisini aşamayan kripto paranın bu seviyeden geri çekilip her yeni güne özel dip seviyeler gördüğünü izliyoruz.

Bugünün ilk saatlerinde de Bitcoin, 3.690 doları görerek yeni bir dip seviyesini test etti. Bu seviyede kalıcı olmayan Bitcoin aynı saat diliminde alıcılar bularak yazım esnasında 3.890 dolara kadar tırmandığını gördük.

Hafta başında 4.000 dolar seviyelerini savunmaya çalışan Bitcoin’in düzenli satışlar ile bu seviyenin altına kayması sonrası 3.000 dolar yolunun açılmış olduğunu gözlemliyoruz.

Buna göre 3.800 dolar bandı düşüşlerin daha da hızlanmaması için önemli bir destek alanı olarak takip edilecekken, gün sonunda bu seviyenin kırılması durumunda son görülen dip seviyesi olan 3.690 dolarında aşağı bir kayma görebiliriz.

Yükseliş senaryosunda ise Bitcoin’in ilk hedefinin 3.925 dolar olacağını görüyoruz. 100 saatlik hareketli ortalama seviyesi olan bu fiyat üstünde saatlik kapanışların gelmesi durumunda yeniden 4.000 dolar seviyesine doğru bir yükseliş görebiliriz.

Sonuç olarak BTC/USD paritesinin genel düşüş eğilimini bozacak her hangi bir sinyale henüz rastlanmıyor.

Bitcoin için önemli teknik göstergeler

4 saatlik BTC/USD grafiğinde;

  • MACD göstergesinin nötr durumunun yaklaşık bir haftadır devam ettiğini görüyoruz.
  • Stokastik osilatör ise aşırı satım bölgesinden çıkmak üzere. Bu durum gün içi yükselişi destekleyebilir.
  • RSI ve CCI göstergeleri negatif bölgede olmasına rağmen sabah saatlerinde yönünü kuzeye çevirmesi alış işlemleri için tetikleyici bir durum olabilir.

En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler, tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapıyor olduğunuz yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım, nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Siz Ne Düşünüyorsunuz?


Binance