in ,

461 milyon dolarlık Bitcoin transfer edildi! Yükseliş sinyali mi?

461 milyon dolarlık Bitcoin transfer edildi! Yükseliş sinyali mi?
461 milyon dolarlık Bitcoin transfer edildi! Yükseliş sinyali mi?

Kripto para endüstrisi yaklaşık yarım milyar dolarlık Bitcoin transferiyle çalkalanıyor. Ivan on Tech Blockchain Akademisi’nin kurucusu Ivan Liljeqvist tarafından tespit edilen harekete göre bu işlem için yalnızca 2,5 dolar ödendi.

Geçen yılın eylül ayında oluşturulduğu tespit edilen alıcı cüzdanın, büyük miktarda kripto gönderme ve alma geçmişi olduğu biliniyor. Faaliyetin müşterileri adına büyük miktarda BTC sahibi olan bir borsaya ait olabileceği öne sürülüyor.

Bu büyük aktarımın yanı sıra, Bitcoin balinaları halving’den beri nispeten sessiz kaldı. Zira BTC 9.000 dolar seviyelerinden bir türlü kurtulamadı.

Büyük yatırımcıların Bitcoin talebi gittikçe artıyor

Kripto analiz firması Glassnode’den gelen yeni veriler, 10.000 veya daha fazla BTC’ye sahip Bitcoin balinalarının sayısını 2019 yılının ağustos ayından bu yana en yüksek seviyede gösteriyor. Sürekli yükseliş gösteren 1.000 veya daha fazla BTC’ye sahip balinaların sayısı ise 2018’in ekim ayından bu yana %24 arttı.

Balinaların sayısı (en az 1000 BTC’ye sahip olanlar) arttı. 12 Mart’taki piyasa çöküşü sırasında ve sonrasında bu artış hızlandı. Bu durum daha büyük piyasa oyuncularının BTC biriktirdiğini ve iyimser bir işaret sağladığını gösteriyor. Bu eğilim, belirsiz bir piyasa ortamına rağmen, balinaların artık BTC biriktirmek için iyi bir zaman olduğuna emin olduğunu ima ederken büyümeye dair umutu olduklarını gösteriyor.

Büyük yatırımcıların BTC’ye güvenle bakması hem sektörün hem de Bitcoin’in geleceği için oldukça iyi bir gösterge. Grafiklerde hemen görülebilecek bir fiyat artışını tahmin etmek zor olsa da orta ve uzun vadede güzel günlerin bizleri beklediği bir gerçek.

dailyhodl

Herkes Bitcoin’i beklerken altcoin sezonu mu geliyor? 4 analistten tahminler


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ripple

Ripple’dan müthiş ortaklık: Microsoft, SWIFT, Visa, Fed ve çok daha fazlası!

2019 ve 2020 arasında şaşırtan benzerlik: Bitcoin 15 bin dolara mı yürüyor?

Güzel günler yakın! Bitcoin için yükselişe işaret eden 3 metrik