in ,

4 Ağustos kısa vadeli Litecoin fiyat analizi

4 Ağustos kısa vadeli Litecoin fiyat analizi
4 Ağustos kısa vadeli Litecoin fiyat analizi

Bitcoin için hareketli bir hafta sonunun ardından, yeni hafta nispeten daha düşük bir oynaklıkla başladı. Kripto para özellikle 11.000 doların üstünde tutunmayı başararak yatırımcıların gönlüne su serperken Ethereum ve XRP gibi önde gelen altcoinlerde de büyük artışlar görmeye devam ediyoruz. Bununla birlikte ilk 10’daki en yüksek günlük kazanç, %10,7 ile Chainlink’e ait. Litecoin ise yüzde 3,19 kazançla ilk 10’daki rakiplerinden biraz geride kaldı.


Litecoin kayıplarını telafi etmekte başarılı olamadı

4 saatlik fiyat tablosuna bakıldığında, Litecoin 2 Ağustos’ta gördüğü kayıpları telafi etmeyi başaramadı. TSİ 7.00 ve 8.00 arasında Bitcoin, 12.000 dolardan 10.500 doların altında düştü ve altcoin piyasalarının da hareketlenmesine sebep oldu. Ethereum ve XRP gibi daha eski momentuma sahip paralar ise gün içinde kayıplarını geri kazanırken, Litecoin bu kadar şanslı değildi. Düşüşten önce, LTC 64,8 dolardan işlem görüyordu. Sonrasında %9,24 geriledi ve 59,01 dolara düştü. Bu haberin yazıldığı sırada ise LTC fiyatı 56,91 dolar.

Bu kısa vadeli canlanma, uzun vadeli fiyat artışının bir göstergesi olmayabilir. Hatta bunun tersi bile söz konusu olabilir. Litecoin şu sıralar 4 saatlik ve 1 saatlik grafiklerde düşüş bayrağı oluşturuyor gibi görünüyor. Fiyat yükselse de LTC’nin tüm kayıplarını geri kazanması ve başka bir Bitcoin hareketi görmedikçe 63,79 dolara kadar yükselmesi pek de olası görünmüyor.

Görünüm pek de iyimser değil

Yatırımcı güveni de azalıyor. Altcoin için Göreceli Güç Endeksi şu anda 54,76’da, ancak son iki gün içinde düştü. 62 doların üzerindeki hareketten önce, LTC’nin RSI’si son birkaç ayın en yüksek seviyesi olan 85,83 idi ve kripto para biriminin ‘aşırı alım’ yaşadığını açıkça gösteriyordu. Bitcoin düşüşü, altcoin’i tekrar yükselmeden önce 45,82 RSI’ye geri getirdi. RSI sağlıklı olmasına rağmen, uygulanabilir bir piyasayı işaret etmek için yeterli hacme eşlik etmesi şart.

Litecoin’in düşüş bayrağı, düşük işlem hacmi ve yatırımcının güveni üzerindeki etkisi nedeniyle fiyatta da olası bir düşüşe işaret ediyor olabilir. 50 ila 60 dolar arasında önemli bir destek seviyesi olmadığından, olası bir düşüş fiyatları 50 doların altına itebilir.

ambcrypto


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bitcoin, TradingView'de en popüler ikinci varlık 

Bitcoin krizden nasıl çıkacak? Milletvekili açıkladı

Altın rekor tazeledi, kripto para piyasası da peşinden gitti: 5 Ağustos görünümü

Altın rekor tazeledi, kripto para piyasası da peşinden gitti: 5 Ağustos görünümü