in , ,

31 Ocak Bitcoin analizi: Göstergeler yükselişi işaret ediyor ancak dikkat

31 Ocak Bitcoin analizi: Göstergeler yükselişi işaret ediyor ancak dikkat
31 Ocak Bitcoin analizi: Göstergeler yükselişi işaret ediyor ancak dikkat

Geçen salı günü 9 bin dolar seviyesini kırmayı başaran Bitcoin, birkaç gündür 9.300-9.400 dolar aralığında konsolide oluyor.

Dün BTC için oldukça kısa süren hareketli bir bölüm yaşandı. 30 dakikadan kısa bir sürede Bitcoin’in 9.450 dolardan 9.000 dolara düştüğünü gördük ancak sonrasında çok hızlı toparlandı. O bölgede stop-loss komutları ile pozisyonlarını koruyan günlük trader’lar, bu mini flaş çöküşün ardından pozisyonlarının tasfiye olduğunu gördü ve büyük hayal kırıklığına uğradı.

Göstergeler yükselişi işaret ediyor ancak dikkat

Tablo genel tablo boğa. Ancak analistlere göre bazı işaretler, Bitcoin’in yükselişe devam etmeden önce kısa vadede daha düşük alanları ziyaret etmesi gerekebileceğini düşündürüyor.

  • Toplam piyasa hacmi: 258 milyar dolar
  • Bitcoin piyasa hacmi: 170 milyar dolar
  • BTC egemenliği: %66,0
  • Destek/Direnç seviyeleri: Bitcoin haberin yazıldığı anda 9.300 – 9.400 dolar arasında bir yığılma bölgesinde. İlk direnç seviyesi yılın en yüksek seviyesi olan 9.550 dolar civarında.

Yukarı yönlü

Yükselen fiyat kanalımızın (aşağıdaki 4 saatlik grafikte işaretli) üst sınırını içeren 9.700-9.800 dolar direnç alanı bulunuyor. Daha yüksek dirençler ise 10.000 ve 10.300 dolar.

Aşağı yönlü

Muhtemel bir düzeltme durumunda, ilk destek seviyesi 4 saatlik çizgide görülen yükselen trend çizgisi (9.280 dolar civarı). 9.000 dolarlık barajdan önce ise 9.200 dolar yatıyor. Daha da aşağıya doğru 200 günlük hareketli ortalama seviyesi yaklaşık 8.850 dolar civarında.

  • RSI Göstergesi: Momentum göstergesi 71-72 RSI seviyeleri ile birlikte kısa vadeli yükselen trend çizgisini ihlal edemedi. Bu, olası bir düzeltme fikrini destekleyen düşüş eğilimi ile sonuçlandı.

Ayrıca, Stokastik RSI osilatörü aşırı alım bölgesinde düşüş eğilimi göstermek üzere. Eğer bu gerçekleşirse düzeltme seçeneği güçlü bir ihtimal haline gelebilir.

  • İşlem hacmi: Hacim seviyeleri son günlerde artmaya başlamıştı. Bu da uzun vadeli yükseliş eğilimini destekleyen bir işaret.

Bitcoin 4 saatlik grafiği

Bitcoin 1 günlük grafiği

cryptopotato

2020’de Bitcoin’den daha iyi performans göstermesi beklenen 3 altcoin


Buraya tıklayarak Binance borsasında yüzde 15 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açabilirsiniz!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
Binance gelecekte açık bir platform haline gelmek istiyor

Binance, Avrupa ve Güney Amerika’ya genişleme hamlelerini hızlandırdı

Mercedes-Benz, Blockchain teknolojisine merhaba diyor.

Mercedes-Benz, Blockchain teknolojisine merhaba dedi