in , ,

3 Haziran Ripple analizi: XRP için teknik göstergeler ne söylüyor?

15 Ağustos Ripple (XRP) fiyat analizi
15 Ağustos Ripple fiyat analizi: XRP için teknik göstergeler ne söylüyor?

Dünkü yükseliş sırasında 0,214 doları gören Ripple (XRP) tüm piyasayla birlikte geri çekildi ve 0,20 doların hemen üstüne geri döndü. Bitcoin’in 10 bin doların üstünde geçirdiği 15 saatlik süreçte yükselene piyasayı takip eden XRP’nin son düşüşle 20 sentin altına ineceği düşünülse de kripto para güçlü kalmayı başardı.

XRP 20 sentin üzerinde kalmayı başardı

Simetrik üçgenin tepe noktasında işlem gören Ripple’ın bu desene tepki vermek için birkaç seçeneği var.


İlk olarak modelin direnç noktası üzerindeki bir kırılma, XRP için 25 senti hedefleyen kazançların yolunu açabilir. İkincisi ise eğer üçgen bozulmazsa 15 sente dek bir düşüş görülebilir.

Teknik açıdan Ripple’ın konsolidasyona hazır olduğunu söyleyebiliriz. 0,20 doların üzerindeki yatay hareket trader’lar için yeni bir durum değil. Benzer bir konsolidasyon daha önce Ripple alıcılarının güç toplamasına yardımcı olmuştu ve XRP 19 sentin üzerindeki konsolidasyondan ayrıldıktan sonra 0,2245 dolara dek yükselmişti.

Göreceli Güç Endeksi (RSI), geri çekilme momentumunu haziran ayının en yüksek seviyesi olan 58’de yavaşlatmış gibi görünüyor. Bu gösterge şu anda ortalamanın (50) yanında hareket ediyor. Yatay hareket devam ederse konsolidasyon da devam edecektir.

Eğer üçgen direncinin üzerinde uygun hacim tarafından desteklenen bir kopma yaşanırsa fiyat hareketi de buna bağlı olarak yükselişe geçebilir. Elliot Dalga Osilatörü (EWO) mayıs ayındaki uzun düşüş seansından sonra başka bir yükseliş seansı başlattı. Bu, alıcıların fiyat üzerindeki etkisinin göz ardı edilemeyeceği anlamına geliyor.

  • Trend: Boğa
  • Volatilite: Azalıyor
  • Günün en yüksek seviyesi: 0,2034 dolar
  • Günün en düşük seviyesi: 0,2007 dolar

coingape

Borsalara yapılan Tether (USDT) transferlerinde yeni rekor


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bitcoin 2.000 dolar geriledi, piyasayı korku kapladı: BTC için sırada ne var? İzlenecek kritik seviyeler

3 Haziran Bitcoin analizi: BTC için beklenen seviyeler, destek ve direnç noktaları ve çok daha fazlası

Bitcoin yükselişe devam etmeden önce bu seviyeye düşebilir! Analist açıkladı

Adam Back’ten akıllara zarar Bitcoin tahmini: “5 yıl içinde 30 kat artacak!”