in , ,

3 Haziran Bitcoin analizi: BTC için beklenen seviyeler, destek ve direnç noktaları ve çok daha fazlası

Bitcoin 2.000 dolar geriledi, piyasayı korku kapladı: BTC için sırada ne var? İzlenecek kritik seviyeler
Bitcoin 2.000 dolar geriledi, piyasayı korku kapladı: BTC için sırada ne var? İzlenecek kritik seviyeler

Dün Bitcoin için yılın en enteresan performanslarından birine şahit olduk. Önce yükselişe geçerek 10.500 civarını gören ve şubat ayı zirvelerine ulaşan BTC, yaklaşık 15 saat aynı seviyede kaldıktan sonra başladığı yere geri döndü.

Klasik bir pump and dump olarak değerlendirilen bu hamle, genellikle fiyat manipülasyonuna müsait düşük hacimli kripto paralarda meydana geliyor. Zaman zaman BTC’de bile yaşanabilen durum, pek çok yatırımcı için oldukça hareketli bir güne sebep oldu.


9.135 dolar Bitcoin için kritik bir seviye

Bitcoin’in bu haftalık mumu dünün en düşük seviyesi olan 9.135 doların üzerinde kapatması çok önemli. Aynı zamanda 9.800 dolar civarındaki azalan trend çizgisi yakınlarındaki olası bir kapanış, yükseliş işaretine dönüşme anlamı taşıyabilir. 

BTC Aralık 2017’deki 20.000 dolarlık rekordan beri bu azalan trend çizgisinin üzerinde haftalık kapanış gerçekleştirmeyi başaramadı.

10.500 dolar boğaların nihai kabusu olmaya devam ediyor. Bitcoin beş haneli fiyatlara yeniden yükselerek herkesi coşkuya boğarken kutlamalar uzun sürmedi. Gelinen noktada dördüncü kez ret yendiği için her bir deneme daha da zorlaşacağa benziyor.

Ayrıca son hareketlenme, fiyat manipülasyonlarının ve sert çöküşlerin halen kripto oyununun bir parçası olduğunu kanıtlıyor. Ticaret yaparken bunları dikkate almamız gerekiyor.

Son iki gün içerisinde yaşananları tanımalamak için en iyi kelime, Bart Simpson’ın kafasını andırdığı için bu ismi alan Bart modeli.

Bitcoin için anahtar destek ve direnç seviyeleri

Bitcoin, sahte yükselişten önceki günlerin işlem aralığına geri döndü. İlk destek seviyesi şu an 9.400 dolar civarında. Düşüş sürerse 9.150 dolar – 9.200 dolar aralığında mola verilebilir. Daha aşağıda ise 9.000, 8.800 ve 8.650 dolar bulunuyor.

İvme tekrar yükselişe dönerse ilk direnç 9.600 dolardan. Sonrasında aşağıdaki 4 saatlik ve günlük fiyat grafiklerinde de görülebilen azalan trend çizgisi takip edilecektir. Bu çizgi şu an 9.700 dolar civarında. Yükseliş sürerse 9.800 – 10.000 ve 10.200 dolar seviyeleri izlenecek.

Teknik açıdan bakıldığında, günlük RSI göstergesi 50 seviyesini korudu ve işlem hacmi hayli yüksek. 11 Mayıs 2020’den beri en yüksek günlük mumdu.

  • Toplam Piyasa Değeri: 269,6 milyar dolar
  • Bitcoin Piyasa Değeri: 175 milyar dolar
  • BTC Egemenlik Endeksi: %65

4 saatlik BTC grafiği1 günlük BTC grafiği

Bu yazı ilk olarak Cryptopotato’da yayımlanmıştır.

Bitcoin sert çakıldı! Bugün 10.000 doları aşan BTC bir kez daha çöktü


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En iyi kripto para yatırım stratejisi hangisi? Usta analist açıkladı

Ethereum son çöküşten nasibini aldı: ETH 2.0’dan da haber geldi

15 Ağustos Ripple (XRP) fiyat analizi

3 Haziran Ripple analizi: XRP için teknik göstergeler ne söylüyor?