in , , ,

3 Ağustos Kripto para piyasaları özeti ve Bitcoin’de son durum

kripto para
Kripto para piyasalarında son durum

3 Ağustos kripto para piyasaları toplam değeri, 290 milyar dolar seviyesine ulaştı. Düşük ivmeli yükselen piyasa değerine hafifçe artan işlem hacimleri eşlik ediyor. Coinmarketcap verilerine göre son 24 saatlik ortalama işlem hacmi 55 milyar dolar olarak seyrediyor.


İlk 10 kripto para karışık seyir izliyor

Piyasa yavaş şekilde yükselirken sermaye değeri yüksek kripto paraların karışık bir seyir izlediğini görüyoruz. Büyük kripto paralardaki bu dalgalı seyir ilk 20 kripto paranın yüzde 1,33 gibi düşük bir oranda ortalama değer kazancına sahip olmasına neden oluyor. Bu grupta Chainlink (LINK) yüzde 22’nin üzerinde yükselişi ile dikkat çeken altcoin konumunda.

Bitcoin ise son 24 saatte yüzde 3’ün üzerinde artarak fiyatı 10.800 dolar bandına taşımayı başardı. Piyasayı domine eden kripto paranın Ağustos yükselişi istikrarlı şekilde devam ediyor.

3 Ağustos Bitcoin fiyat analizi

Bitcoin alıcıları, dünkü işlemlerde önemli bir süre 10.600 direncini geçmek için uğraştı. Zira dünde bahsettiğimiz gibi 10.600 dolar 4 saatlik BTC/USD grafiğinde 200 mumluk hareketli ortalamaya denk geliyordu. Ve bildiğiniz gibi çok kullanılan grafiklerdeki hareketli ortalama değerleri Bitcoin ve altcoinler için önemli bir gösterge niteliği taşıyor.

Dün 10.600 dolar direncini kırmayı başaramayan Bitcoin, geleneksel piyasaların kapanması ile başlayan hafta sonu hareketlerinde hızlı şekilde 200 mumluk hareketli ortalama direncini kırmayı başardı ve 10.800 dolar bandına kadar yükseldi. Şu an Bitcoin, Geçtiğimiz ayın ortasında test ettiği 11.000 doları yeniden test etme yolunda ilerliyor. Temmuz ayı ortasında 3 defa kırılmak için denenen 11.000 dolar bu yüzden oldukça önemli bir direnç seviyesi.

Bitcoin için önemli teknik göstergeleri incelediğimizde 4 saatlik görünüm aşırı alım seviyelerinde yatayda devam ederken kripto paranın olağan bir düzeltmeye girmeden devam ettiğini görüyoruz. Bu da ek bir talebin fiyatı yukarıda tuttuğunu gösteriyor. Son birkaç gündür düşük çaplı düşüşleri alım fırsatı olarak gören piyasa oyuncuları Bitcoin’e olan talebin artmasında etkin rol oynarken BTC fiyatının 11.000 doları test etmesini sağlayabilirler.

Son mevcut duruma göre olası düzeltme seviyelerimizi güncellersek; BTC’nin 10.630 doların altında bir 4 saatlik kapanış görmesi durumunda sırasıyla, 10.300, 10.150 ve 9.980 dolar takip edilmesi gereken destek seviyelerini oluşturuyor.

 

En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler, tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapıyor olduğunuz yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım, nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

MoneyGram’dan XRP ile ilgili şüpheleri gideren açıklama!

MoneyGram’dan XRP ile ilgili şüpheleri gideren açıklama!

1 BTC üstü bakiyeye sahip cüzdan sayısı rekor kırdı!

Dikkat: Bugün kripto tarihinin en büyük Bitcoin, Ethereum ve Ripple transferi gerçekleşecek!