in , , ,

28 Kasım Bitcoin analizi: BTC yükselişi devam eder mi?

Bitcoin fiyat hareketi 2019'u tekrarlıyor: Yeni yükseliş kapıda olabilir!
Bitcoin fiyat hareketi 2019'u tekrarlıyor: Yeni yükseliş kapıda olabilir!

Bitcoin, dün önemli bir yükseliş hamlesi gerçekleştirdi. BTC/USD paritesi, 6830 dolar seviyesinde dip gördükten sonra bu noktadan alıcı bularak soluksuz bir şekilde 7.667 dolara kadar yükseldi.

Bitcoin fiyat analizi

BTC’nin 7.600 dolara kadar uzanan yükseliş hamlesi saatlik görünümde trendin yukarı dönmesini sağladı. Zirve seviyesinin ise ortalama 4 saatlik EMA 72 noktasında (7.626 dolar) dirençle karşılaştığını gördük.  Bu noktanın üzerinde bir 4 saatlik kapanış yükselişi tetikleyici bir hareket olarak yorumlanabilir.


Şu an Bitcoin’in son yükselişin düzeltmesini yaptığını görüyoruz. Dünkü dip ve zirve seviyeleri referans alınarak hesaplanan Fibonacci geri çekilme seviyelerine baktığımızda, BTC/USD’nin 7.347 dolar (fib 0,382), 7.250 dolar (fib 0,50) ve 7.150 dolar (fib 0,618) gibi gün içi destek seviyeleri bulunuyor. Bu destek seviyeleri arasında 7.250 dolar, önemli bir rol oynayacak gibi. Diğer yandan geri çekilmeler gün içerisinde iyi bir alım fırsatı oluşturabilir.

Mevcut trendin gücüne bakacak olursak; düzeltme hareketine rağmen saatlik görünümde ADX’in 30 seviyesinin üzerinde olmasıyla yükseliş trendinin gücünü hala koruduğunu görüyoruz.

BTC/USD için önemli teknik göstergeler

Önemli teknik göstergelere baktığımızda ise RSI, 4 saatlik görünümde 50 seviyesinin üzerindeki konumuyla trendin gücünü onaylıyor. MACD pozitif konumda ama son düzeltme hareketiyle bir miktar ivme kaybetmiş durumda. Stokastik RSI ise 4 saatlikte aşırı alım seviyesinde yatay hareket ediyor.

Mevcut destek seviyelerine tutunması halinde Bitcoin’in bugün daha yüksek tepeler oluşturması muhtemel gözüküyor.


Buraya tıklayarak Binance borsasında yüzde 15 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açabilirsiniz!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler, tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapıyor olduğunuz yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım, nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

10 Mart Bitcoin analizi: 5 ayın en kötü performansından sonra BTC ne yapacak?

Bitcoin için 2019 nasıl geçti? İyi bir yatırım aracı mı, hayal kırıklığı mı?

Önemli gelişme: Bakkt resmen kripto para lisansı sahibi oldu!

Bakkt’tan Şükran Günü tatili öncesi yeni ATH