in , , ,

27 Kasım Ethereum analizi: ETH/USD yükselişin devamı için kritik bir seviyede

ethereum
Ethereum 2020’de toparlanabilecek mi?

Ethereum dün, günü yüzde 1,22 oranında yükselişle kapatarak BTC’den oransal olarak daha iyi performans gösterdi. Yükseliş hareketi ise 150 doların hemen altına kaldı. Bu seviye ayrıca, son gündür direnç görevi gören 5 günlük EMA seviyesine denk geliyor.

Ethereum fiyat analizi

Ethereum’u günlük grafikte incelediğimizde dünkü yukarı ivmeye rağmen düşüş trendinin hala güçlü olduğunu görüyoruz. 150 doların üzerinde bir günlük kapanış, düşüş trendinin zayıflaması için ilk önemli hareket olacaktır.

150 dolar seviyesi ETH/USD için önemli direnç seviyesi olurken 4 saatlik grafikte gözlemlediğimiz 143 dolar son günlerde önemli bir destek seviyesi olarak çalışıyor. Bu seviyenin aşağı yönlü kırılması ise Ether’in 138 dolar bandına inmesine neden olabilir. Ayrıca dünkü yükseliş hamlesi kısa vadeli düşüş trendini zayıflatırken Ethereum’un ilk direnç seviyesini geçmesi yükselişin haftanın geri kalanında 163 dolara kadar devam etmesine neden olabilir.


Kripto piyasası dar alanda işlem yapıyor, aşırı volatilite yeniden gündemde


Diğer yandan son 24 saatte bir kanal hareketinde bulunan Ethereum’un piyasanın geri kalanıyla beraber destek ve direnç seviyelerinden birinden bir kopma yaşaması muhtemeldir. Trend yönünü tespit etmek için ise trend gücü ölçen indikatörleri takip etmekte fayda vardır.

ETH/USD destek direnç seviyeleri

Dün oluşan fiyat hareketlerine göre Ethereum için gün içi destek ve direnç seviyelerini şu şekilde belirledik.

3. direnç153,54
2.direnç151,02
1.direnç149,46
pivot146,94
1.destek144,42
2. destek142,86
3.destek140,34

Buraya tıklayarak Binance borsasında yüzde 15 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açabilirsiniz!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.Yazı içeriğindeki bilgiler, tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapıyor olduğunuz yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım, nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kripto para volatilitesi

Kripto piyasası dar alanda işlem yapıyor, aşırı volatilite yeniden gündemde

TRON

Kripto paralar aşağı giderken Tron piyasadan ayrışan hareketlere sahip