in ,

26 Temmuz – 1 Ağustos haftasında en fazla değer kazanan altcoinler

26 Temmuz – 1 Ağustos haftasında en fazla değer kazanan altcoinler
26 Temmuz – 1 Ağustos haftasında en fazla değer kazanan altcoinler

Kripto Para Haber – Kripto para piyasasında altcoin hareketleri dikkat çekiyor. Bu yazıda geçtiğimiz hafta olan 26 Temmuz – 1 Ağustos arasında en fazla değer kazanan ve dikkat çeken beş altcoin’den bahsedilecek. Bu hafta da yazıda bahsedilecek altcoinler hareketlerine devam edecek mi?

Dikkat çeken altcoinler hangileri?

Geçen hafta en çok yükselen beş altcoin şunlar oldu:


Quant (QNT): %67,39
THORChain (RUNE): %53,45
Siacoin (SC): %31,25
Ankr (ANKR): %30.82
Neo (NEO): %30,05

Quant (QNT)

Geçtiğimiz hafta en fazla değer kazanan altcoin QNT oldu. QNT, 20 Temmuz’dan bu yana hızlandırılmış bir oranda yukarı doğru hareket ediyor. 2 Ağustos’ta, tüm zamanların en yüksek fiyatı olan 187 dolara ulaşmayı başardı.

Düşüşün en son kısmı ölçülürken yüksek değer, 2.61 harici Fib geri çekilme seviyesinin hemen üzerinde oldu.

Ancak yüksek fiyatlar stabil olarak sürdürülemedi ve QNT, uzun bir üst fitili olan ve düşüş eğilimi gösteren bir candlestick yarattı.

Altı saat ve daha düşük zaman dilimlerinde zayıflık olduğu görülse de, günlük zaman dilimi sinyalleri hâlâ yükselişte.

THORChain (RUNE)

RUNE, 27 Mayıs’tan bu yana alçalan bir direnç çizgisinin altına düşmeye devam ediyor. Altcoin, 20 Temmuz’da 3.80 dolarlık yatay destek alanına ulaştı ve sonrasında da bir sıçrama kaydetti.

Sıçrama, altcoinin alçalan direnç çizgisinden çıkmasına neden oldu. Şu anda RUNE 7,25 dolarlık yatay direnç alanına yaklaşıyor.

Günlük zaman dilimindeki teknik göstergeler ise hala yükselişte. RSI 50’nin üzerine çıktı ve Stokastik osilatör yükseliş eğilimi yaptı. Bu, nihai bir kopuş yaşanmasının muhtemel olduğunu gösterir. Ancak bundan önce kısa süreli bir ret gerçekleşebilir.

Bir sonraki direnç seviyesi 10.30 dolarda bulunuyor. Bu hedef, 0,618 Fib geri çekilme direnç seviyesidir.

Siacoin (SC)

Bir diğer değer kazanan altcoin ise Siacoin. SC 22 Haziran’dan beri yukarı doğru hareket ediyor. 20 Temmuz’da daha yüksek bir dip oluşturarak artış hızını hızlandırdı.

Bu da 0,014 dolarlık direnç alanının üzerinde bir kırılmaya neden oldu ve 1 Ağustos’ta 0,02 dolarlık yüksek bir seviyeye yol açtı.

Ancak SC, 0,02 dolarlık direnç alanının üzerine çıkamadı ve bunun yerine uzun bir üst fitil oluşturdu.
Reddetmeye rağmen, günlük zaman dilimindeki teknik göstergeler ise hâlâ yükselişte.

Artık 0.014 dolarlık alanın destek görevi görmesi bekleniyor.

Ankr (ANKR)

ANKR, 18 Mart’tan bu yana azalan paralel bir kanal içinde işlem görüyor. Bu tür kanallar genellikle düzeltici hareketler içeriyor.

22 Haziran’da ANKR, kanalın destek hattına beşinci kez dokunarak 0.047 Amerikan doları seviyesine düştü. Bu altcoin, o zamandan beri ise yukarı doğru hareket ediyor.

27 Temmuz’da kanalın orta çizgisinin ve 0.078 dolarlık yatay direnç alanının üzerine çıkmayı başardı. Bu alanın artık destek görevi görmesi bekleniyor.

Günlük zaman dilimindeki teknik göstergeler de yükseliş gösteriyor.

Fakat, kanaldan bir kopuş meydana gelirse, bir sonraki en yakın direnç alanı muhtemelen 0.155 dolarda bulunacaktır.

Neo (NEO)

22 Haziran ve 20 Temmuz’da NEO çift dipli bir model oluşturdu. Çift dip genellikle bir yükseliş modeli olarak kabul edilir. Ayrıca MACD ve Stokastik osilatördeki yükseliş sapmaları ile birleştirilir. İkincisi kısa bir süre sonra bir yükseliş çaprazı yaptı.

Modelin oluşturulmasından sonra, NEO alçalan bir direnç çizgisinden çıktı ve sonunda 38 dolarlık yatay direnç alanının üzerine çıktı. Aynı alanın artık destek görevi görmesi bekleniyor.

Şimdiye kadar NEO, 0,5 Fib geri çekilme direnç seviyesinde 48,45 dolara ulaştı. Bu alanın üzerinde bir hareket 62 dolara doğru keskin bir artışı tetikleyebilir.

Günlük zaman dilimindeki teknik göstergeler ise hala yükselişte.

beincrypto


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İsrail, 61 bin doların üzerindeki dijital para varlıkları için rapor istiyor

İsrail, 61 bin doların üzerindeki dijital para varlıkları için rapor istiyor

Jack Dorsey'in şirketi CashApp'te Bitcoin gelirleri üçe katlandı

Jack Dorsey’in şirketi CashApp’te Bitcoin gelirleri üçe katlandı