youtube
257 milyon dolarlık ICO projesi üç yıl sonra nihayet başlatıldı!
257 milyon dolarlık ICO projesi üç yıl sonra nihayet başlatıldı!

257 milyon dolarlık ICO projesi üç yıl sonra nihayet başlatıldı!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

2017’deki kötü şöhretli ICO döneminin en çok beklenen projelerinden biri de Filecoin idi. Merkezsiz depolama projesi, aktif Çin kripto topluluğunun desteğini arkasına alarak 257 milyon dolarlık fon sağlamayı başarmıştı.

Çeşitli platformlardaki fiyat hareketi, dolaşımdaki arzın nispeten düşük olduğu göz önüne alındığında projenin piyasa değerini 2 milyar doların üzerine çıkardı.

Filecoin nedir?

Filecoin ağı, madencilerin kullanıcıların dosyalarını depolamak için ödeme aldıkları genel bulut depolama hizmetlerine merkezsiz bir alternatif oluşturmayı amaçlıyor. Herkes madenci olabiliyor ve veri bütünlüğü otomatik olarak kontrol ediliyor.

Filecoin’in fikri, verileri gerçekten durdurulamaz ve sansüre dirençli hale getiriyor. Hiç kimse dosyalarınızın kaldırılmasını talep edemiyor. Böyle bir kavram, bazı verileri sansürden korumak için merkezsiz bir depolamaya ihtiyaç duyabilecek merkezsiz uygulamalarla (dApps) oldukça benzer.

ICO sürecinde 200 milyon token satmıştı

Kripto topluluğunun pek çok üyesi projeye sosyal medya üzerinden desteklerini iletti. Bu kişiler arasında Shapeshift’ten Erik Voorhees ve Blockstack Filecoin’in ana ağ lansmanından Muneeb Ali de yer alıyor.

Yatırımcılar hızlı bir şekilde yanıt vererek FIL’in fiyatını bazı platformlarda 200 doların üzerine çıkardı. Bilhassa, şu anda aktif olan piyasaların çoğu IOU’ların ticaretini yapıyor. Filecoin, ICO sırasında 200 milyon token satarken, bunların yalnızca küçük bir kısmı açık pazara sızabilecek.

cryptolegions

cryptobriefing


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Binance

Yorumlar kapalı.

Bizi Takip Edin