in , , ,

25 Temmuz Bitcoin fiyat analizi

11 Şubat Bitcoin analizi: Dünkü düşüş Bitcoin boğa piyasasının sonu mu demek?
11 Şubat Bitcoin analizi: Dünkü düşüş Bitcoin boğa piyasasının sonu mu demek?

Kripto para piyasaları son 24 saat içinde 265 milyar dolar seviyesinde dip gördükten sonra yeni fon girişleri ile yeni günde 280 milyar doların hemen altında devam ediyor. Coinmarketcap verilerine göre ortalama işlem hacmi ise biraz yukarı gelerek 60 milyar dolar civarında bulunuyor. Bu hafif olumlu tablo, Bitcoin başta olmak üzere altcoinlerin de pozitif getiriler elde etmesini sağlıyor.

Bitcoin kısa vadeli destek direnç noktaları

Bitcoin pazarında bugünkü hareketleri ön görmek adına dünü kısaca özetleyecek olursak; BTC/USD paritesinin dünün en önemli hareketi olarak 9.500 dolar bandına sağlam tutunduğundan bahsedebiliriz. Dün 9.570 dolar seviyelerinde sürekli alıcı bulan Bitcoin, yatırımcıların bu noktanın sağlam bir destek olduğunu kabul etmesiyle hızlıca yükseldi. Ve 10.175 dolarda konumlanan 200 saatlik hareketli ortalamayı test etti. Bu dünkü dip seviyesinden yüzde 6.80 oranında bir yükselişi ifade ediyordu.

200 saatlik hareketli ortalama seviyesi (10.175) ise Bitcoin yatırımcıları için kısa vadeli kâr realizasyon noktası olarak kabul edildi. Ve yeni gün 10.000-10.100 dolar bandında yatay fiyat hareketleri ile başladı. BTC/USD paritesinin son durumu, 10.100 doların gün içi önemli bir direnç noktası haline getirirken 10.000 doları da sağlam bir destek olarak görmemize neden oluyor.

Kısa vadeli yükselişin radarında hala 10.500 dolar seviyesi bulunurken nispeten düşük seyreden hacimler kripto paranın 10.000 – 10.500 dolar arasında yatay seyredebileceğini işaret ediyor.

BTC/USD günlük grafiği

BTC/USD paritesine günlük grafiğinde daha geniş kapsamlı baktığımızda ise Bitcoin’in Haziran’ın son haftası 14.000 dolar sınırından döndükten sonra 9.720 dolarda dip görmesinden sonra bir çıkış noktası aradığını görüyoruz. 10 Temmuz tarihindeki 13.000 dolar hamlesi bir yükseliş hamlesi olarak görülse de kâr satışlarının erken gelmesi önemli bir yükseliş trendini engelledi.

Mevcut durumda henüz yeni bir orta vadeli yükseliş trendine girildiği yönünde sinyal bulunmuyor. Ancak Bitcoin’in önümüzdeki 10 günlük periyotta 10.000 doların altına sarkmaması ve 10.500 doların üzerinde günlük kapanışlar göstermesi yukarı doğru bir sıçrama için iyi bir gösterge olabilir.

En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler, tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapıyor olduğunuz yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım, nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
Bitcoin boğaları gelecek mi?: BTC yatırımcıları hazırlık yapıyor

Bitcoin boğaları gelecek mi?: BTC yatırımcıları hazırlık yapıyor

Libra’ya endeksli vadeli işlem sözleşmeleri çıkıyor!

Facebook’un Libra’sı mı yoksa Bitcoin mi daha güvenilir? İşte çarpıcı sonuçlar