in , ,

25 Mart Bitcoin analizi: BTC 7 bin doları aşabilecek mi?

25 Mart Bitcoin analizi: BTC 7 bin doları aşabilecek mi?
25 Mart Bitcoin analizi: BTC 7 bin doları aşabilecek mi?

Bitcoin fiyatı, ABD doları karşısında 6.600 seviyesinin üzerine çıkmayı başardı. Ancak BTC‘nin yakın vadede daha yüksek seviyelere çıkması için 7.000 dolarlık direnç seviyesini kırması gerektiği ifade ediliyor.

Son birkaç gün içinde Bitcoin fiyatı, 6.000 dolar seviyesinin üzerinde olumlu hamleler gerçekleştirdi. BTC 6 bin 200 dolarlık direnci bile aştı ve 55 basit hareketli ortalamanın (4 saat) üzerine çıktı.

Düzeltmeden önce 6 bin 931 dolara dek tırmandığı görülen kripto para, 5.700 dolarlık destek alanını yeniden test etti. Şu anda Bitcoin fiyatı yükseliyor ve 6 bin 220 dolarlık direnç seviyesinin üzerinde işlem görüyor.

Bitcoin 7 bin doları aşmak için ne yapmalı?

BTC/USD paritesinin 4 saatlik grafiğinde 6.820 dolar civarındaki dirençle büyük bir üçgen oluşuyor. Üçgen direncinin üzerinde yukarı yönlü bir kırılma olursa fiyat 6 bin 931 doların üzerine çıkabilir. Bahsedilen durumda, fiyat belki 7.000 dolarlık direncin üzerine çıkabilir ve yükselmeyi sürdürebilir.

Bir sonraki kilit direnç 7.300 dolarlık bölgede. Daha fazla kazanç, fiyatı 7.500 dolarlık direnç alanına yönlendirebilir.

Öte yandan, fiyat 6.800 dolarlık direnç seviyesinden düşerse ilk destek 6 bin 485 dolar seviyesine yakın. Sonrasında üçgen desteği 6 bin 300 dolarda. 6 bin 300 doların kırılması halinde fiyat 6.000 dolara bile düşebilir.

Grafiğe bakıldığında, Bitcoin fiyatı açıkça 6 bin 800 ve 7 bin doların üzerinde önemli bir kırılmaya yaklaşıyor. Başarısız olursa 6.000 dolara yeni bir düşüş riski var.

Teknik göstergeler

  • 4 saat MACD: MACD boğa bölgesinde yavaş yavaş hızlanıyor.
  • 4 saat RSI (Göreceli Güç Endeksi): RSI şu anda yükseliyor ve 50 seviyesinin oldukça üzerinde.
  • Temel destek seviyeleri: 6.500 ve 6.300 dolar
  • Temel direnç seviyeleri: 6.800, 7.000 ve 7.300 dolar

livebitcoinnews

Bitcoin yatırımcılarına “aptal” diyen ünlü ekonomist, altın tahmini paylaştı


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Buraya tıklayarak Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açabilirsiniz!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
Bitcoin fiyatı ve dolar arasında şaşırtıcı korelasyon

Dijital dolar geliyor! Bitcoin’i yeniden zirveye çıkarabilir mi?

Uzman görüşleri: Bitcoin yükselmeyi sürdürecek mi?

Bitcoin maksimum kaç dolara ulaşabilir?