23 Mayıs Ethereum fiyat analizi: ETH/USD 655 doların altına sarktı

17 Kasım Ethereum
17 Kasım Ethereum fiyat analizi: ETH 180 dolar direncini deniyor

23 Mayıs Ethereum fiyatı önemli noktaları

  • ETH fiyatı 700 dolarlık direnci geçemeyince, USD karşısında sert bir düşüş yaşadı.
  • Saatlik grafikte 655 dolar desteğini de kolayca geçen ETH/USD paritesi, böylece yeni bir düşüş trendine daha girmiş oldu.
  • Paritede kısa vadede daha yüksek düzeltmeler yapabilir. Yükselişin desteklenmesi için 650-655 dolar bandının geçilmesi önem arz etmektedir.
  • Ethereum fiyatı ağırlıklı olarak hem dolar hem de Bitcoin karşısında düşüş gösterdi. Yazımızın yayına hazırlandığı saatte ETH/USD 655 doların altında seyrederken, kısa vadede olumsuz gelişmelerin daha çok fiyatlandığını görüyoruz.

23 mayıs Ethereum fiyat hareketleri

Geçtiğimiz birkaç günde, ETH fiyatının ABD dolarına karşı 700 dolar direnç seviyesini geçmesinden dolayı oldukça düştüğünü gördük. Önemli direnç noktasını geçemeyip, enerjisini kaybeden ETH fiyatı, sonrasında ise  aşağı yönlü harekete geçerek, 685 ve 655 dolar destek seviyelerini hızlı bir şekilde geçti. Şu anda saatlik grafikte belirlenen 100 saatlik hareketli ortalamanın altında fiyatlanan ETH’nin dip olarak en son 622 doları gördüğünü söyleyebiliriz. Bu dipten sonra son birkaç saatte fiyat bir nebze yataya geçse de, düşüş trendinin devam ettiğinden söz edebiliriz.

Önceki desteğe yaklaşık 655 $ civarında bir kaç noktayı düzeltebilir. İlk direnç, son düşüşün% 23,6 Fib geri alma seviyesinin yaklaşık 697 $ ‘dan 625 $’ a düşmesine neden oldu. Ayrıca, ETH / USD saatlik grafikte 655 dolardan dirençli yeni bir bağlantı eğilimi trend çizgisi de bulunmaktadır. Aynı eğilim çizgisi, son düşüşün% 50 Fib iyileşme seviyesine yakın ve 697 $ ‘dan 625 $’ a düştü. Bu nedenle, fiyat yükselirse, satıcılarla 655 $, 661 $ ve 665 $ gibi bir fiyatla karşı karşıya gelebilir.

Fiyatın gün içerisinde 655 dolar seviyesinin üzerine çıkması, toparlanma için bir umut olabilir. Bu haftanın tepe ve dip noktaları olan 697 dolar ve 625 dolar seviyeleri referans alınarak oluşturulan fibonacci seviyelerine göre ise fib 23,6 seviyesi ilk direnç olarak karşımıza çıkıyor. Ayrıca saatlik grafikte paritenin 655 dolar direncinin altında kalması yeni bir düşüş trendine neden olabileceği yüksek bir ihtimal olarak duruyor. Bu direnç çizgisini aynı zaman fib 50 seviyesi de destekliyor. Bu nedenle olası bir fiyat yükselmesi durumunda sırasıyla takip etmemiz gereken direnç noktaları, 655 dolar, 661 dolar ve 665 dolar seviyeleri olmalıdır.

23 mayıs ethereum

Teknik göstergeler

Grafiğe bakıldığında, fiyatın açık bir şekilde 700 dolar bölgesinden uzaklaştığını görebiliyoruz. Dün akşam saatlerinde yaşanan keskin düşüş, ETH/USD paritesinin günü 655 doların altında kapatmasında etkili oldu.

Saatlik MACD: Düşüş bölgesinde

Saatlik RSI: Aşırı satış bölgesinde

Ana direnç seviyesi: 655 dolar

Ana destek seviyesi: 625 dolar

newsbtc

En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.

Yazı içeriğindeki bilgiler, tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapıyor olduğunuz yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım, nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.

 

Siz Ne Düşünüyorsunuz?

Binance