in , ,

23 Mayıs altcoin analizi: Ripple (XRP), EOS ve DGB’yi neler bekliyor?

23 Mayıs altcoin analizi: Ripple (XRP), EOS ve DGB'yi neler bekliyor?

Önemli altcoin varlıklarının çoğu son 24 saatte önemli kazanımlar kaydetti. Ancak maalesef bu haberin yazıldığı sırada momentum tersine dönmüş gibi görünüyor. Yine de XRP, EOS ve DigiByte toplu olarak bir büyüme dönemine işaret ediyor. Bu üçlü, piyasada güçlü bir tutuş sağlamaya devam ediyor.

Ripple (XRP)

Son 24 saatte binde 2’lik bir düşüşle 20 sentin hemen altına düşen XRP’de bu hamlenin hemen öncesinde %2’lik bir artış görülmüştü. Günlük 1,77 milyar doları bulan işlem hacmi ve 8,83 milyar dolarlık piyasa değeriyle üçüncü sıradaki yerini koruyan altcoin’in piyasa göstergelerine bakıldığında, Bollinger Bantları daralıyor ve oynaklık düşüyor.

Göreceli Güç Endeksi (RSI) düştü. Bu durum satış baskısının yükselmekte olduğunu gösteriyor.

XRPL Monitöründen elde edilen veriler, Ripple’ın son 24 saat içinde 94,3 milyon XRP taşıdığını ileri sürdü. Kripto servisi BitGo ve Güney Kore’nin Bithumb borsasına 10 milyon, 23,3 milyon ve 10,24 milyon XRP gönderildi. Ripple’ın finansman cüzdanından anonim bir adrese ise 50 milyon XRP gönderildi.

Satış baskısı, teknik göstergeler ve şirket cüzdanının hareketlenmesi yeni bir düşüşün başlayabileceği konusunda korkuttu.

EOS

EOS, son zamanlarda iyi bir yükseliş gösterdi. Yüzde 4,35’lik etkileyici yürüyüşünün ardından bugün de çoğu kripto paradan ayrışarak %1,57 kazanan kripto paranın işlem hacmi 2,42 milyar dolar.

Bollinger Bantları’nın paralel kaldığı görülüyor. Bu durum yakın dönemde volatilitenin yüksek kalabileceğini gösteriyor.

Chaikin Para Akışı olarak bilinen CMF ise sermaye girişlerinin şu anda sermaye çıkışlarından fazla olduğunu ima ediyor.

Mevcut toplam arzın %10’una denk gelen 100 milyon EOS tokenini kontrol altında tutan Block.One şirketi, geçen cuma yapılan açıklamaya göre hangi blok üreticisi (BP) adaylarının desteklenip oy vereceğine karar vermek için kullanılacak yönergeleri ortaya koydu. Üç gereklilik arasından iki tanesi dikkat çekiciydi. BP adaylarının düğümü sürüm 2 veya daha yüksek EOS yazılımını çalıştırmalı ve bağımsız bir düğüm olarak çalışıyor olmalı.

DigiByte (DGB)

Son olarak, 37. sırada yer alan DigiByte, 24 saat boyunca yüzde 7,53’lük bir artışla en kârlı kripto paralardan biri oldu. Ancak genel eğilim düşüş eğilimini koruyor. Parabolik SAR da bu düşüş eğilimini destekliyor. Sinyal çizgisinin MACD çizgisinin üstüne çıkmasıyla benzer duygu desteklenmiş oldu.

ambcrypto

Ünlü CEO Bitcoin tahminiyle heyecanlandırdı: “Rekor yolundayız!”


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
23 Mayıs Bitcoin analizi: BTC için sıradaki hamle ne?

23 Mayıs Bitcoin analizi: BTC için sıradaki hamle ne?

Kurumsal yatırımcıların Bitcoin ilgisi tırmanmayı sürdürüyor!

Kurumsal yatırımcıların Bitcoin ilgisi tırmanmayı sürdürüyor!