in ,

21 Kasım Litecoin analizi: LTC fiyatı için destek ve direnç seviyeleri, bir sonraki durak ve daha fazlası

7 Mart Litecoin analizi: LTC fiyatı nereye gidiyor? Analist görüşleri
7 Mart Litecoin analizi: LTC fiyatı nereye gidiyor? Analist görüşleri

Çoğu kripto para birimi, 21 Kasım’da ani düşüşler kaydetti ve Bitcoin bir saatten kısa sürede %1,5 oranında geriledi. Şu an 52 doların üzerinde bir değere sahip olan Litecoin, desteğini tekrar test ederek Bitcoin’in adımlarını takip ettiğini gösteriyor.

CoinMarketCap’e göre haberin yazıldığı sırada Litecoin 3,4 milyar dolarlık bir piyasa değerine ve günlük 2,9 milyon dolarlık işlem hacmine sahip. LTC son 24 saat içinde %5,41’lik bir fiyat düşüşü kaydetti.

Litecoin 1 günlük grafiği

1 günlük grafikte LTC fiyatının dik açılı genişleyen bir formasyona girdiği, işlem hacimlerinin patern süresince daha düşük bir eğilim gösterdiği görülüyor. Bu tür bir hacim eğilimi, bu model için tüm vakaların sadece %36’sında meydana gelse de, halen dik açılı artan genişleme oluşumunun bir göstergesi.

Düşüşün tersine dönmesi şu an için pek olası görünmüyor

200 günlük hareketli ortalama, 50 günlük MA’nın üzerine yükselirken, eylül ayında gerçekleşen death cross’un hâlâ aktif olduğu ve bu tarihten beri Litecoin’in fiyatında önemli bir düşüş baskısı uyguladığı görülüyor. Her iki hareketli ortalama da fiyat çizgisinin üzerinde seyrederken, Litecoin’in fiyatının düşmeye devam etmesi muhtemel görünüyor. Ayrıca, bu model için %54’lük bir yükseliş şansı, fiyat hareketinde tersine dönme konusunda ikna edici bir olanak sağlamıyor.

Fibonacci Retracement çizgileri, bir kırılmanın bir hafta içinde LTC’yi 46 dolara kadar düşürebileceğini gösteriyor. Tahmin edilen güçlü bir kırılma ve tüm göstergelerin genel düşüş sinyalleriyle, özellikle Bitcoin bugün 7.900 doların altına düştükten sonra, başka bir senaryonun kendisini göstermesi olası görünmüyor.

ambcrypto


Buraya tıklayarak Binance borsasında yüzde 15 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açabilirsiniz!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler, tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapıyor olduğunuz yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım, nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
Ethereum (ETH) toparlanmaya başladı

21 Kasım Ethereum analizi: ETH fiyatı için destek ve direnç seviyeleri, bir sonraki durak ve daha fazlası

18 Mart Ripple analizi: XRP için teknik göstergeler ne diyor?

21 Kasım Ripple analizi: XRP fiyatı için destek ve direnç seviyeleri, bir sonraki durak ve daha fazlası