in ,

21 Kasım Ethereum analizi: ETH fiyatı için destek ve direnç seviyeleri, bir sonraki durak ve daha fazlası

Ethereum (ETH) toparlanmaya başladı
Ethereum (ETH) toparlanmaya başladı

Bitcoin bugün tekrar kırmızılara büründü. Ethereum da pazar liderini takip ediyor. Ancak bu kez haberler kötü: ETH 2019’un ilk bölümünde girdiği kilit kırılma bölgesine yeniden girdi.

Haftanın ETH/USD analizine uzun bir çizelgeyle başlıyoruz. ETH’nin 165 dolardan başlayan bir önceki direnç bölgesini test etmeye başladığını görüyoruz. Ethereum’un bu bölgeyi kırması çok zaman aldı; ilk olarak 2018 ayı piyasasında tanımlanmıştı. Bu seviyenin güçlü bir destek olmasını bekleyebiliriz.

Ancak bu alanın birkaç kez tekrar test edildiğini görebiliriz. Üstelik, 21 EMA halen düşmeye devam ederken eğilim de aşağı yönlü görünüyor. Bu grafikte görülen geçen hafta hafifçe artan histogram, tamamen terse döndü. Bu profildeki bir kapanış aşağı yönlü olacaktır.

12 saatlik ETH/USD grafiğine geçersek Bitcoin çöküşü adım adım ilerlerken Ethereum’un da büyük ölçüde eski grafiğini taklit ettiğini görüyoruz. Son üç ay içindeki yerel destek bölgesini tekrar 160 dolardan başlayarak tekrar test ediyor.

Bu seviyede bir tutunma görebileceğimize dair pek bir işaret yok. Aşırı satış gösteren RSI’da da bir sapma yok ve histogram aşağı yönlü profilde hızlanmaya başladı.

Son olarak günlük ETH/BTC’ye baktığımızda, Ethereum’un Bitcoin ile birlikte hareket etme alışkanlığının sürdüğünü görüyoruz. Buradan, ETH en azından 55 günlük EMA’yı test edecek gibi görünüyor. Ve Bitcoin daha büyük bir düşüş trendi gibi göründüğünde, Ethereum’un bunu takip etmesi muhtemel.

Ethereum’un en yeni desteğinin yaklaşık 190,0195 dolarda başladığını görebiliriz. Histogram yumuşak bir şekilde aşağı doğru ivme kazandığında, bu bölgenin tekrar test edilmesi oldukça muhtemel görünüyor.

cryptoglobe


Buraya tıklayarak Binance borsasında yüzde 15 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açabilirsiniz!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler, tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapıyor olduğunuz yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım, nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
23 Mayıs altcoin analizi: Ripple (XRP), EOS ve DGB'yi neler bekliyor?

Piyasa ani çöküş yaşadı, sadece 1 kripto para etkilenmedi

7 Mart Litecoin analizi: LTC fiyatı nereye gidiyor? Analist görüşleri

21 Kasım Litecoin analizi: LTC fiyatı için destek ve direnç seviyeleri, bir sonraki durak ve daha fazlası