in

2020 çöküşünden önce Bitcoin satan balina bu hamlesiyle şaşırttı

Bitcoin dakikalar içinde 3000 doları sildi – işte ayrıntılar
Bitcoin dakikalar içinde 3000 doları sildi – işte ayrıntılar

Kripto Para Haber – Kendi adına çok fazla BTC’si olan bir seri satıcı, Pazartesi günkü çöküşün hemen öncesinde 47.400 $’a düşmeden önce BTC’lerini elinden çıkardı.

156 milyon dolarlık kazanç

2020 kazasından önce Bitcoin satan balina, bu haftaki %20 düşüşten önce 156 milyon dolar nakit para kazandı.


Yeni araştırmalara göre, Bitcoin (BTC), kısmen tek bir balinanın eylemleri sayesinde bir günde %20 kaybetti.

Zincir üstü analiz firması Santiment’in 23 Şubat’taki verileri, Bitcoin’in 2021’deki en büyük ikinci işleminin ardından BTC / USD’nin 47.400 $’a düştüğünü gösterdi.

Token başına 58.000 $’dan 156.6 milyon $ değerindeki 2.700 BTC’lik işlem, piyasada baskı oluşturan bir satışla sonuçlandı ve bu Bitcoin tarihindeki en büyük bir saatlik mum haline geldi.

Santiment, “Dün belirttiğimiz gibi, Bitcoin’in fiyat düzeltmesine, 58.300 $ zirvesinde iken borsaya giriş yapan 2.700 BTC neden oldu” ifadesini kullanıyor.

Bulgular, yazım sırasında bir kez daha 50.000 $’ın altında işlem yapmadan önce 54.000 $’a kadar toparlanmayı başaran Bitcoin için neler olduğunu tespit etti.

Bazıları, özellikle balon benzeri bir sürecin uzun süredir devam ettiğini iddia eden muhalifler ile piyasanın aşırı genişlediğine inanıyor. Diğerleri bunun kripto ticareti için “her zamanki gibi bir durum” olduğunu savundu. Ancak Cointelegraph’ın bildirdiği gibi, borsalara alışılmadık girişler konusunda endişeler artmıştı.

Santiment, aynı adresin Mart 2020’deki çapraz varlık fiyat düşüşünden hemen önce de satış yaptığını kaydetti. O sırada Bitcoin değerinin neredeyse %60’ını kaybetti ve 3.600 $’a geriledi.

Gündemdeki balinalar

Bitcoin’in son boğa koşusu aşamasında önceki fiyat düşüşleri sırasında küçük cüzdanların satışından kazanç elde eden balinaları uzun zamandır şüpheler bekliyordu. Cointelegraph’ın bildirdiği gibi, balina boyutundaki cüzdanların sayısı artarken, küçük BTC sahipleri azaldı.

Bu arada araştırmaya verilen bazı yanıtlar, söz konusu cüzdanın toplam işlem hacminin bir kısmından sorumlu olduğunu ve bu nedenle etkisinin sınırlı olması gerektiğini belirtti.

Santiment, “Tek bir adresin dünyadaki en büyük kripto varlığının fiyatının geri çekilmesini tetiklediğine inanmıyoruz. Bu yüzden sizin de buna inanmanızı kesinlikle istemeyiz,” ifadesini kullandı.

cointelegraph


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ripple (XRP) kısa vadede Bitcoin ve Ethereum'dan daha iyi performans gösterebilir? İşte nedeni

Ripple (XRP) kısa vadede Bitcoin ve Ethereum’dan daha iyi performans gösterebilir? İşte nedeni

Hindistan’ın en büyün bankası JPMorgan’ın blockchain ödeme ağına katıldı

Hindistan’ın en büyün bankası JPMorgan’ın blockchain ödeme ağına katıldı