in ,

200 doları aşan Ethereum için beklenen bir sonraki durak neresi?

200 doları aşan Ethereum için beklenen bir sonraki durak neresi?
200 doları aşan Ethereum için beklenen bir sonraki durak neresi?

Ethereum, merkezsiz finans (DeFi) sektöründeki kusursuz büyümeyle teşvik edilmeyi sürdürüyor. ETH 2020 doları aşarak son beş ayın en yüksek seviyesine geldi.

Ethereum yılın en iyi performans gösteren kripto paralarından biri

ETH/dolar kuru, cuma günü yüzde 4,55 artarak 222,63 dolarlık yeni bir yıllık zirveye ulaştı. Yukarı yönlü hareket, paritenin yıllık kazanımlarını yüzde 71’e çıkardı ve Ethereum’u en iyi performans gösteren Blockchain projelerinden biri haline getirdi.

Hareketlenme, Bitcoin‘in ocak ayında kilit direnç seviyelerinin üzerine çıkmasıyla başladı. Yatırımcıların güvenli liman varlıklarına duyduğu iştah, artan ABD-İran jeopolitik çatışmasına ve koronavirüs salgını korkularına karşı arttı.

DeFi endüstrisi büyüdükçe ETH de güçleniyor

Ethereum, BTC ile en yüksek korelasyon verimliliğine sahip varlık olduğu için Bitcoin’in fiyatını izledi. Bununla birlikte trader’lar DeFi endüstrisindeki büyümesini değerlendirdikçe ETH, Bitcoin’den daha iyi performans göstermeye başladı.

https://twitter.com/RyanSAdams/status/1225605352479166464?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1225605352479166464&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.newsbtc.com%2F2020%2F02%2F07%2Fethereum-closes-above-200-and-it-has-strong-possibility-of-hitting-275-next%2F

Merkezsiz borç verme sözleşmelerini izleyen bir portal olan DeFi Pulse’a göre, DeFi uygulamalarında kilitli olan toplam sermaye 1 milyar dolara yakın. Web sitesi ayrıca, bu fonların yaklaşık 660 milyon dolarının ETH’de teminatlandırıldığını ve kripto para biriminin DeFi projeleri arasında hızla yükseldiğini belirtti.

“ETH 275 dolara yürüyebilir.”

Destekleyici temeller üst düzey bir analisti de ETH için pozitif görüşler sunmaya itti. Trader Michaël van de Poppe, kripto para biriminin yakında 275 dolara yükselebileceğini tahmin ederek tüm göstergelerin yükselişi işaret ettiğini söyledi.

Poppe, Ethereum’un 275 dolara ulaşmasını engelleyebilecek geri çekilme alanları da gösterdi. Analiste göre ETH, 230 dolardan 200 dolarlık kısıtlı destek alanına geri dönebilir.

Poppe’ye göre Aralık 2019’da ETH zaten dibe vurmuş gibi görünüyordu. Analist, kripto para biriminin ayı piyasasının dışında olduğunu ve 220 doların üzerine çıkarak 360 dolarlık büyük direnç seviyesini test edebileceğini söyledi.

newsbtc

Bitcoin ağında tarihi dönüm noktası aşıldı


Buraya tıklayarak Binance borsasında yüzde 15 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açabilirsiniz!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
Bitcoin bu iki sebepten ötürü 11 bin doları aşabilir.

Bitcoin bu iki sebepten ötürü 11 bin doları aşabilir

Binance Coin (BNB) son üç ayın zirvesinde.

Binance, BNB vadeli işlemlerini başlatıyor