in , , ,

20 Mart Bitcoin fiyat analizi: BTC’nin 4.000 dolar mücadelesi devam ediyor

bitcoin BTC
Analistler kontrol Bitcoin 'de oldukça XRP ve Ethereum’un daha çok değer kaybetmesini bekliyor

20 Mart Bitcoin fiyat analizine geçmeden önce dünün bir özetini yapmak gerekirse;

3.980 dolar seviyesini kendine destek yapan BTC/USD paritesinin bu seviyeden yükselişine şahit olduk. Dünkü yükseliş ile 4.031 dolar seviyesini gören Bitcoin yeni gün başlangıcı ile yeniden satışlara maruz kalarak 4.000 dolar seviyesine kadar indi.

20 Mart Bitcoin fiyat analizi

Güne düşüş ile başlayan Bitcoin, ilk günlük direnç seviyesini (4,028 dolar) denedi. Fakat bu noktada kalmayı başaramayınca gelen satışlar ile yeniden 3.980 doları denedi. Ve yeni bir yükseliş ile öğle saatlerinde 4.000 doların üzerine tutunma çabasına girdi.

Gün başlangıcından bu saatlere kadar olan fiyat hareketleri bize 3.980 doların önemli bir destek seviyesi olduğunu bir kez daha gösterdi. Bu seviye aynı zamanda günlük olarak belirlediğimiz 1. Destek seviyesine denk geliyor.

Şu an pivot seviyesi üzerinde kalmaya çalışan Bitcoin, bu seviyenin üzerinde bir 4 saatlik kapanış yaparsa yükseliş hareketini devam ettirebilir.  Bu durumda BTC’nin yeniden ilk direnç seviyesi 4.030 doları kırmak için hamle yapabileceğini görebiliriz.

Mevcut direnç seviyesi ise BTC’nin 4 gündür geçmeye çalıştığı bir nokta olduğunu da hatırlatmakta fayda var. Bu seviyenin üzerinde günlük bir kapanış yukarı yönlü kazanımların artışına neden olabilir. Fakat 4.030 dolar seviyesi bu hafta kazanılamaz ise Bitcoin üzerindeki satış baskısı daha da artacağından 3.980 dolar desteğinin aşağı yönlü kırılıp kayıpların artmasını görebiliriz.

Genel görünüme baktığımızda ise 4 saatlik grafikte 100 ve 200 hareketli ortalamalarının üzerinde fiyatlanan ve hareketli ortalamaların yükselen bir grafik çizmesi, Bitcoin pazarının olumlu seyrettiğinin bir işareti. Bir de Bitcoin’in yön tahmini konusunda önemli teknik göstergelere bakalım.

20 Mart Bitcoin önemli teknik göstergeleri

4 saatlik BTC/USD grafiğinde;

  • MACD, olumsuzluk gösteren negatif bölgedeki konumundan çıkmak üzere gibi gözüküyor. MACD histogramının artıya dönmesi yükselişi tetikleyici bir hamle olacaktır.
  • Stokastik RSI, aşırı alım bölgesine girmeden aşağı ivmelenmiş durumda. Bu hamle satışların artabileceğini işaret etse de 4.000 dolar seviyesinde alıcı bulabilecek Bitcoin, bu hassas göstergenin de yukarı dönmesine neden olabilir.
  • Son olarak RSI göstergesine baktığımızda 60 seviyesinde değer alan göreceli güç göstergesinin olumlu bölgede stabil hareket ettiğini görüyoruz.

Karışık sinyaller veren teknik göstergeler, Bitcoin’in 4.000 doların üzerinde günü kapatması ile olumlu sinyaller verebilir.

En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler, tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapıyor olduğunuz yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım, nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
Sıcak Gelişme: Bitcoin ETF'sinin sınırlı bir versiyonu bu hafta piyasaya sürülüyor!

SEC Başkanı müjdeyi verdi: ”Bitcoin ETF onaylanabilir.”

Bitcoin tahminleri tutan Brandt’tan inanılmaz BTC ve altcoin tahmini

Popüler analist: “Sessiz olan Bitcoin hodler’ları altcoinleri pompalayacak.”