in , ,

15 Mayıs Ethereum ve Ripple analizi

15 Mayıs Ethereum ve Ripple analizi
15 Mayıs Ethereum ve Ripple analizi

Bitcoin’in düşüşü diğer kripto para birimlerine zarar veriyor. Hem Ripple hem de Ethereum ayılarla mücadele ediyor. Her iki kripto para birimi de büyük satışlara tanık oluyor.

Donald Trump, koronavirüs pandemisi sürerken bir ticaret savaşını tekrar hatırlattı ve Çin’le olan tüm bağlarını kesme tehdidinde bulundu. Dünya çapındaki finansal piyasalar bu duyurunun şokunu hayli derinden hissetti.

Kripto para birimleri arasında ise bu şoku hissedenler arasında Bitcoin, Ethereum, Ripple, Litecoin, ve EOS vardı. Yatırımcılar yine bu riskli enstrümanlardan uzaklaşmaya karar verdi..

Ethereum analizi

Ethereum için günün aralığı 196,98 – 204,22 dolar ETH/USD saatlik grafiğine baktığımızda MACD’nin aşağı hareketini görebiliyoruz. Tüm kırmızı çizgiler düşüş momentumunun göstergesi olarak karşımıza çıkıyor.

Göreceli Güç Endeksi veya RSI yavaşça aşırı satım bölgesinin yönüne doğru ilerliyor. Herhangi bir büyük yatırım olmadığı için Ethereum adına işler donuk görünüyor.

Ripple analizi

XRP/USD için gün aralığı 0,19660 – 0,20484 dolar. Ripple kendi problemleriyle mücadele ediyor. İki hafta önce, en kötü düşüşlerinden birinden iyileşti.

Şu anda, XRP büyük bir satış baskısına tanıklık ediyor. Mevcut düşüş trendi, önceki düşüş trendinin devamı olarak karşımıza çıkıyor.

XRP/USD saatlik grafiğine bir göz atalım. MACD yükselmeye çalışsa da daha da düşmeye devam etti. Bu durum ayıların baskınlığını gösteriyor.

Bitcoin, hem Ethereum’u hem de Ripple’ı büyük ölçüde etkiliyor. Şu anda Bitcoin, hash oranındaki düşüş ve alıcıların eksikliği ile mücadele ediyor. Ancak BTC şüphesiz uzun vadede yükselişi işaret ediyor. Bununla birlikte, piyasa manipülasyonu fiyatları çok fazla artırdı. Ancak ülkelerin ekonomik durumundaki iyileşme yatırımcıları bir kez daha Bitcoin ve diğer kripto paralara ilerlemesine yol açacak.

coinnounce

ING ekonomisti uyardı: “Halving, Bitcoin fiyatını yükseltmeyebilir.”


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
2020 Bitcoin halving öncekilerden neden farklı?

2020 Bitcoin halving öncekilerden neden farklı?

16 Mayıs Bitcoin analizi: BTC düşmeye devam edecek mi?

16 Mayıs Bitcoin analizi: BTC düşmeye devam edecek mi?