in , , ,

14 Eylül Avax Analizi: Avax kritik desteğine tutunabilecek mi? Kısa vadede hedef neresi?

14 Eylül Avax Analizi: Avax kritik desteğine tutunabilecek mi? Kısa vadede hedef neresi?
14 Eylül Avax Analizi: Avax kritik desteğine tutunabilecek mi? Kısa vadede hedef neresi?

Kripto Para Haber – Avalanche tokeni AVAX, hafta sonu işlemlerinde kısa vadeli yükseliş kurulumunu tamamladıktan sonra hafta başında piyasanın geri kalanıyla birlikte düzeltme eğilimine girdi. Bugün, AVAX için oluşan yeni kurulumda kritik seviyeleri ve olası hedefleri tespit etmeye çalıştık.

Bir önceki analizimizde üzerinde durduğumuz Fibonacci seviyelerine göre AVAX/USDT, yüksek alış hacmiyle piyasada aykırı hareket ederek genişleme seviyelerine kadar yükseldi hatta 56 – 62 dolar olarak öngördüğümüz bu direnç alanın da bir miktar üzerine çıktı. 46 dolar seviyelerinden tespit ettiğimiz bu eğilim, yüzde 40 kadar bir yükseliş sağladı.


avaxusdt
3 saatlik avax grafiği-düzeltme periyodu

Bu hareketin devamı olarak ortalama Fib 1,618 seviyelerinden gelen satış hareketi, 48 dolara kadar sarkmaya neden olsa da ortalama 52 dolar bandında denge kuruldu. Düzeltme trendini son zirve ve dip seviyesine göre ölçersek düşen fiyatın Fib 0,382 değerinde karşılandığını görebiliriz. Buna göre AVAX, bugün 52 dolar üzerinde kalabilirse büyük ihtimalle mevcut düzeltme yerini toparlanma hareketine bırakabilir. Diğer bir önemli fiyat seviyesi ise 3 saatlik grafikte görüleceği üzere Fib 0,236 değerine denk gelen 56,5 dolar fiyatı.

Bugün 56,5 üzerinde oluşabilecek 3 saatlik mumlar, AVAX alıcılarını cesaretlendirerek hacmin alış yönlü artmasına neden olabilir. Diğer yandan 3 saatlik grafikte 8 ve 21 EMA değerleri, bugün 54 dolar bandında konumlanmış haliyle gün içi ara destek olarak çalışabilir.

Buna göre 52- 54 dolar destek alanının kaybedilmesi 48 dolara (EMA-89) kadar bir düşüşü tetikleyebilir. Ancak 52 dolar üzerinde kaldığı sürece yukarı yönlü sıçramalar görülebilir. Yükseliş senaryosuna göre olası hedefleri ise şu şekilde belirledik:

avaxusdt
3 saatlik Avax grafiği – olası yükseliş trendinde kritik seviyeler

Kısa vadeli görünüme göre bir sonraki olası yukarı salınım hareketi için kritik seviyeler 56 – 59 – 63 dolar fiyatları olarak gözüküyor. Özellikle 60 dolar bandı üzerinde net bir 3 saatlik mum oluşumu, bu sefer kısa vadeli trendi, 67 – 71 dolar Fibonacci genişleme alanına kadar taşıma potansiyeline sahip.

Diğer yandan 3 saatlik grafikte stokastik RSI 20 değerinin üzerinde bulunarak aşırı satım bölgesinden çıkış yapmak üzere. 56 dolar seviyelernin kazanımıyla bu gösterge yükseliş sinyaliyle alıcıları destekleyecektir. Ancak şu an negatif ivmeye sahip CMF göstergesi, sermaye çıkışlarının arttığını göstererek grafikte olumsuz sinyal olarak duruyor. Bu da 52 – 54 dolar destek alanının önemini vurguluyor.

AVAX/USDT için kısa vadeli destek ve direnç seviyeleri

Pivot: 54,5

Direnç seviyeleri: 56 – 59 – 63

Destek seviyeleri: 52 – 48,5 – 44,75


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SkyBridge Capital, yeni NFT platformu olan 'Flatter'ı duyurdu

SkyBridge Capital, yeni NFT platformu olan ‘Flatter’ı duyurdu

Cardano kurucusu Hoskinson güncelleme sonrası beklentilerle ilgili neler söyledi?

Cardano kurucusu Hoskinson, güncelleme sonrası beklentilerle ilgili neler söyledi?