13 Haziran kripto para piyasaları özeti

kripto para piyasası ve bitcoin
Kripto paralar güne nasıl başladı?

13 Haziran Perşembe, kripto para piyasaları toplam değeri, 261,3 milyar dolar olarak kaydedildi. Düne göre yaklaşık 5,5 milyar dolar fon artışı görülen piyasada bu artış oransal olarak yüzde 2,15 olarak yansıyor.

Son 24 saatlik ortalama işlem hacmi ise Coinmarketcap verilerine göre 64,3 milyar dolar seviyelerinde bulunuyor. Ortalama işlem hacminde de pozitif yönlü bir değişim söz konusu.

Piyasa genelindeki son fon artışı ile birlikte pazar payı yüzde 55,1 ile en yüksek olan Bitcoin’in kritik 8.000 dolar direncini kırdığı görülüyor. Şu an 8.100 dolar seviyelerinde bulunan Bitcoin’in (BTC) 8.000 dolar hedefini kapatması için gün içinde önündeki ilk direnç seciyesi 8.195 doların üzerinde bir gün kapanışı yapması oldukça önemli.

Bitcoin (BTC), haricinde kripto 20’de dikkat çeken diğer altcoinlere baktığımızda ortalama günlük yükselişin yüzde 2,15 olarak hesaplandığı piyasalarda; Binance Coin (BNB), yüzde 6,17 oranında değer artışı ile başı çekiyor. Ayrıca ortalamanın üzerinde yükseliş gösteren Ethereum (ETH), Torn (TRX), Dash ve NEO ilk bakışta dikkat çeken altcoinler.

Piyasa şu an olumlu bir havaya sahipken son birkaç gündür iyi bir performans gösteren Litecoin’in (LTC), piyasanın tersi bir performans ile düzeltme yaptığını görüyoruz. LTC şu an yüzde 2,86 düşüşle 134,84 dolardan el değiştiriyor.

13 Haziran ilk 10 kripto para (kripto 10) günlük destek direnç seviyeleri

Kripto 10 için dün oluşan rakamlar referans alınarak oluşturduğumuz günlük destek direnç fiyatlarını ise aşağıdaki tablodan inceleyebilirsiniz:

En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler, tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapıyor olduğunuz yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım, nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir