12 Şubat Bitcoin fiyat analizi: BTC için yeni bir yükseliş dalgası gelebilir

12 subat bitcoin
12 Şubat Bitcoin fiyat analizi: BTC için yeni bir yükseliş dalgası gelebilir

12 Şubat Bitcoin fiyatı için kritik noktalar:

  • Bitcoin dün de destek noktası olan 3.620 dolar seviyesine tutunmayı başardı. (Binance verileri)
  • Yeni gün başlangıcında bir ara 3.580 dolara kadar düşen BTC/USD fiyatı sonrasında hızlı toparlanarak içinde mevcut kanal hareketine devam etti.
  • Mevcut fiyat hareketleri sonucu 4 saatlik BTC/USD grafiğinde 100 mumluk hareketli ortalamanın 200 mumluk hareketli ortalamayı geçmek üzere olduğu görülüyor. Bu geçiş kritik bir yükselişe sebep olabilir.

12 Şubat Bitcoin fiyat hareketleri

Son yükseliş sonrası 3.600 dolar bandına oturan Bitcoin, kanal hareketine devam ederken bugün Asya işlem saatlerinde kısa bir süre için 3.580 dolara kadar gevşedi. Fakat burada çok oyalanmayan fiyat hızlı bir şekilde rutin hareketine geri döndü.

Bu aşağı yönlü deneme hareketi alıcılı işlemler ile karşılaşarak BTC’nin aşağı yönlü sert bir esnekliği olduğunu gösterdi. Sabah saatlerinde mevcut fiyat hareketi, 3.620 dolar desteğinde bulunan Bitcoin için bu seviye oldukça kritik bir nokta olarak önemini koruyor.

Diğer yandan 4 saatlik BTC/USD grafiğinde 100 mumluk hareketli ortalama ile 200 mumluk hareketli ortalama aynı seviyede olup, yukarı yönlü bir geçiş söz konusu olabilir. Fiyatı bu kritik destek seviyesinden yukarı hareketi, ortalama geçişine neden olacak olup, fiyatın daha hızlı yükseleceğini görebiliriz.

Olası bir yükseliş hareketi BTC’nin dolar karşısında 3.700 dolar ulaşmasını sağlayabilirse bu seviyenin de 100 günlük hareketli ortalama seviyesi olmasından dolayı önemli bir dirençle karşılaşılabilir.

Özetleyecek olursak, mevcut seviyelerden bir yükselişin başlaması Bitcoin’in 4.000 dolar seviyesine doğru bir harekete başlamasına neden olabilir.

Bitcoin için önemli teknik göstergeler

4 saatlik BTC/USD grafiğinde

  • MACD göstergesi, şu an negatif konumda olup yukarı yönlü bir ivmeye girmesi yükselişi tetikleyecektir. Ayrıca günlük grafikte MACD’nin pozitif bölgeye çıkmış olması da yükseliş yanlı önemli bir detay.
  • Stokastik RSI, aşırı satım bölgesine inmiş olup MACD göstergesi gibi Stokastik RSI’nın yönünü kuzeye çevirmesi yükselişi destekleyebilecek başka bir faktör
  • RSI göstergesi ise 50 seviyesinin altında sarkmamış olup, trendin sağlam olabileceğini gösterir şekilde hareket ediyor.

En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler, tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapıyor olduğunuz yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım, nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir