in , , ,

12 Kasım Ethereum analizi: ETH’de toparlanma durgun devam ediyor

12 Kasım ethereum
12 Kasım Ethereum analizi: ETH’de toparlanma durgun devam ediyor

Ethereum ‘un (ETH) dünkü fiyat hareketleri düşüş yönlüydü ve kripto para yüzde 2’den fazla bir kayıp gördü. Bunun sonucunda ETH/USD paritesinde henüz güçlü bir toparlanma görülmedi. Ancak, günü kapanışı, yatayda hareket eden fiyatın hafif yukarı yönlü görünümünü bozmadı.

Ethereum fiyat analizi

Dün 188 dolar seviyelerinden açılan ETH/USD, gün içerisinde 190 doları test etti. Ancak bu psikolojik seviyeye tutunamayan Ether, sonrasında düşüşe geçti ve 184 dolar bandına tutunmayı başardı.


Ethereum fiyatı bugün güne artıda başladı. Şu an ise 185 doların üzerine çıkmak için mücadele ediyor.  100 günlük hareketli ortalama seviyesi, 186,24 dolar ile ETH/USD’nin en yakın direnç noktası olarak duruyor. Diğer yandan 4 saatlik grafikteki 100 mumluk hareketli ortalama da 184,70 dolar seviyesiyle, şu an bir destek konumunda bulunuyor.

4 saatlik görünümde teknik göstergeleri kontrol ettiğimizde; RSI, 50 seviyesindeki konumuyla nötr durumdayken MACD, negatif bölgeye doğru hafifçe hareket ediyordu. Stokastik RSI ise aşırı satım bölgesi sınırında yatay hareket ediyor.

ETH/USD günlük destek ve direnç seviyeleri

3. direnç 192,54
2.direnç 190,20
1.direnç 188,75
pivot 186,41
1.destek 184,70
2. destek 182,62
3.destek 180,28

Buraya tıklayarak Binance borsasında yüzde 15 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açabilirsiniz!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler, tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapıyor olduğunuz yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım, nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bithumb bt token

Bithumb Global, yerel kripto parası BT tokeni piyasaya sürüyor

XRP fiyatı

12 Kasım XRP analizi: XRP kısa vadeli destek seviyesine tutunma çabasında